VERBOUWING DE TOEKOMST VRIJWEL VOLTOOID W DE AFTRAP Dat in vier weken veel kan veranderen, bewijst de groep harde werkers die de Toekomst ingrijpend heeft verbouwd. Sinds de voorbereiding traint en werkt de selectie van Martin Jol al dagelijks op het sportcom plex. Een grootschalige verbouwing was echter om meerdere redenen noodzakelijk. De Toekomst blijft het thuis van de jeugdopleiding, maar is onder meer ook een spelershome en vele luxe faciliteiten rijker. Het zijn, zo kort na de start in de Eredivisie, nog en kele details die moeten worden ingevuld. Sommige muren worden nog voorzien van actiefoto's van Aja- cieden uit heden en verleden, een koelkast moet nog worden geplaatst; verder is de 'nieuwe' Toekomst zo goed als klaar. De Ajacieden moeten zich zo snel mo gelijk helemaal thuisvoelen op het sportcomplex waar voorheen alleen Jong Ajacieden, jeugdspelers en Ajax- amateurs aan het werk waren te zien. 'Er is in vier weken ontzettend veel gebeurd,' vertelt Ajax' commercieel directeur Henri van der Aat. 'Het was een mega-verbouwing. Uiteindelijk is het prachtig geworden en zijn de jeugdelftallen en de selectie dich ter bij elkaar gebracht. Dat staat in ons beleidsplan én is een wens van Martin Jol.' Overzicht van het spelershome op de Toekomst. Een luxe en ruim opgezette kleedkamer is het dage lijkse werkterrein van de A-selectie. De kleedkamer en het spelershome springen vooral in het oog als aanwinsten op de Toekomst. De ruimtes worden vooral het domein voor de selectieleden. Daarnaast is er onder meer een nieuwe, grote medische ruimte gemaakt en zijn er bui ten een tribune plus nagelnieuw kunstgras veld geplaatst. Van de laatste nieuwe facilitei ten profiteren alle Aja cieden. 'De opleiding blijft het allerbelang rijkste,' benadrukt Van der Aat. 'Met de ver huizing van de selectie naar de Toekomst heb ben we de integratie die we willen hebben. Iedereen moet hier nu zijn plekje vinden.' Manager faciltaire zaken de Toekomst René Enthoven toont een beeldscherm bij een van de stoeltjes. Op de schermen vinden de Ajacieden dagelijks hun persoonlijke informatie, afkomstig van de trainers of de medische staf.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 9