HEERLIJKE START 22 De nieuwe voetbaljaargang kon voor Ajax niet be ter beginnen. De ploeg van Martin Jol won met een verstevigd middenveld de uitwedstrijd tegen FC Groningen overtuigend met 0-2. De grootste verrassing in de opstelling van Ajax was niet dat Maarten Stekelenburg in het doel de voorkeur kreeg boven Kenneth Vermeer. Het was ook niet de basisplaats van Toby Alderwei- reld of het debuut van Demy de Zeeuw. Nee, Martin Jol verraste door ismaïl Aissati buiten zijn basiself te laten. De 'stevigere' Eyong Enoh kreeg tegen Groningen de voorkeur. 'Enoh heeft een bepaalde kracht,' lichtte Jol toe na afloop. 'En hij pakt nog wel eens een bal af. Aissati is meer een voetballer.' Het verstevigde middenveld verraste niet alleen pers en publiek, Ron Jans stond er ook van te kij ken. 'Wij hadden er ook op gerekend dat Aissati zou spelen,' aldus de Groningen-trainer. De tac tische verrassing zorgde er niet meteen voor dat Ajax in de Euroborg de touwtjes in handen had. Het eerste halfuur was van beide kanten een beetje aftastend, maar daarna kwam Ajax steeds beter in de wedstrijd. Debutant De Zeeuw liet zich steeds meer gelden naarmate het duel vorderde. Hij was overal en altijd aanspeelbaar en had een groot aandeel in het gevaarlijker worden van Ajax. 'Hij zette de lijnen uit en was één van onze betere mensen,' gaf Jol de nieuwe Ajacied een compli ment. Miralem Sulejmani opende vlak voor rust de score. Luis Suarez schoot hard op doel, doelman Luciano werkte slecht weg, waarna de bal bij Den nis Rommedahl belandde. De Deen legde terug op Sulejmani, die raakschoot. In de tweede helft liep het nog beter bij Ajax. 'We begonnen te spelen zoals je het je voorstelt bij Ajax,' zei Jol. 'We kregen meteen een paar goede kansen. Dat is eigenlijk het enige dat beter kon: we hadden eerder de tweede treffer moeten maken.' Die tweede Ajax-goal viel in de 72ste minuut. Rom medahl, naast Enoh de tweede verrassing in de basis, reageerde alert op een voorzet van Suarez W TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 20