'Een speler moet beseffen: Ajax moet top zijn, dus ik moet top zijn' OLIFANT Wat Jol maar bedoelt te zeggen is dat Ajax goed en mooi moet voetballen, ongeacht in welk systeem. De kunst is de spelers zo op te leiden dat ze de eerste keus zijn als het eerste elftal hen nodig heeft. Tk denk dat je bij Ajax vooral moet denken aan zelf- opgeleide talenten. De ontwikkeling staat dan ook voorop,' aldus Jol. 'De faciliteiten zijn er. Alles draait op volle toeren. De scouting moet heel goed zijn. De trainers moeten de zelfde oefenstof aandragen, de filo sofie -en de methodiek moeten alle- De nieuwe Ajax-coach begroet de massaal toegestroomde fans tijdens de eerste maal op elkaar aansluiten. Iedereen training van het seizoen. FOTO. SANDER NiEUWENHUYS moet hetzelfde denken binnen de aanvallende 4-4-2 veel mooier zijn dan een defensieve 4-3-3.' Zo koos Jol er in de eerste wedstrijd, vorige week in Groningen, voor om Ajax 4-4-2 te laten spelen met Eyong Enoh in plaats van Ismail Aissati. Toch speelde Ajax met name in de tweede helft aantrekkelijk voetbal. 'We begonnen te spelen zoals je het je voorstelt bij Ajax,' zei de coach na afloop dan ook. land speelde ik een Engels systeem, in Duitsland een Duits systeem,' zegt de oefenmeester simpel. 'Het gaat in alle gevallen om de iedeale veldbezetting. Ik ken de voor- en nadelen van elk systeem. Het gaat erom wat het beste voor de groep is. Ik denk dat het beter is om soms 4-4-2 te spelen. In ieder geval kan een goede jeugdopleiding. En kritiek houden we binnenskamers. Ik wil niet dat collega's het Ajax-shirt bevuilen. Daar ben ik ook heel streng op. Als we het met z'n allen goed aanpakken, dan wordt Ajax weer nummer één. Je kan van een muis geen olifant maken, maar van Ajax wel. Maar dan moet je wel heel hard blazen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 15