Ajax 1 De tegenstander Infoblok Vanaf het moment dat voormalig trainer Ronald Koeman een trein naar Valencia moest halen, is het met de prestaties van de Amsterdamse recordkampioen berg afwaarts gegaan. Als de ploeg dit seizoen geen kampioen van Nederland wordt, is sprake van een unicum. Nergens in de historie van de Eredivisie zijn zeven opeenvolgende seizoenen te vinden zon der hoofdstedelijk kampioenschap. Aan het begin van 2008 werd clubicoon Marco van Basten binnengehaald als 'de verlosser' bij Ajax. De prestaties van het elftal dat onder lei ding stond van de oud-bondscoach bleven echter onder de maat, Nooit kon de ploeg echt wedijveren met de uiteindelijke kampioen AZ, En daarmee wer den de hooggespannen verwachtingen niet waar gemaakt. VERANDERINGEN Van Basten hield uiteindelijk de eer aan zichzelf en zag hoe zijn opvolger Martin Jol de selectie van afgelopen seizoen grotendeels tot zijn beschikking heeft gehouden. Thomas Vermaelen vertrok naar het Engelse Arsenal. Daar tegenover stond het terughalen van het verhuurde trio Ogararu, Luque en Rommedahl en drie gerichte aankopen: doelman Verhoeven (Volendam), verdediger Atouba (HSV) en middenvelder De Zeeuw (AZ). In de voorbereiding had de trainer op die manier de beschikking over een zeer ruime selectie van ruim dertig contractspelers, De oefenfase heeft al enkele zekerheden opgeleverd, zoals het aanvoerderschap van Luis Suarez. En vele spelers zullen hun kans op een basisplaats ruiken. Daar tegenover staat dat er vanmiddag in Euroborg maar elf spelers in de basis staan en maximaal drie kunnen invallen, Een Opgericht 18 maart 1900 Landskampioen 29 keer Bekerwinnaar 17 keer JC Schaal 7 keer Europa Cup's 4x EC I, 1x EC II, 1 x UEFA Cup, 3x Supercup, 2x Wereldbeker Stadion Amsterdam ArenA Capaciteit 51.342 plaatsen Trainer/coach Martin Jol Hoofdsponsor Aegon Internetsite www.ajax.nl opdracht voor de coach is de rust binnen de selectie te bewaren, PRESTATIES Verder mogen er toch wel weer daden van de Aja- cieden worden verwacht, De bekerwinst in 2006 en 2007 en driemaal het winnen van de Johan Cruijff Schaal waren voor een club met de statuur van Ajax slechts troostprijzen sinds het behalen van het voorlopig laatste kampioenschap in 2004, De ploeg strijd naast de competitie op nog twee fronten mee om de prijzen, In het toernooi om de KNVB-beker is de ploeg gekoppeld aan AGOVV uit Apeldoorn. Komende vrijdag wordt door middel van de loting in de Europa League duidelijk met welke ploeg Ajax moet afrekenen om de poulefase te bereiken van de opvolger van de UEFA Cup. 1 6 www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 8