Martin Jol: 'Eerste wedstrijd altijd extra spannend' De trainer Martin Jol maakt vanmiddag in Euroborg zijn rentree op de Nederlandse velden. De nieuwe trainer van Ajax werkte enkele seizoenen in de Engelse Premier League en was het afgelopen jaar de leidingge vende bij de Duitse topclub HSV. De terugkeer van Jol in Nederland was overi gens niet helemaal volgens plan. Ik had mezelf voorgenomen om een jaar of tien in het buitenland te blijven," begint de trainer, "Maar na vijfjaar kwam Ajax op mijn pad en die kans wilde ik niet laten lopen, Dat heb ik twee keer eerder, als speler en trainer, wel gedaan. Nu wilde ik die kans aangrijpen," GOED BEVALLEN "De eerste weken zijn goed bevallen, We hebben gevarieerd getraind en er zat een goede opbouw in het niveau van de tegenstanders in de voorberei ding. Met name in Engeland hebben we goed gevoetbald tegen Southampton en Bristol City. In de wedstrijden vorige week, tijdens het Amsterdam Tournament tegen Atletico Madrid en Benfica, gaven we te makkelijk doelpunten weg, Dat is een verbeterpunt," LANDSTITEL Met Ajax wil de oefenmeester een gooi naar de titel doen, al drukt hij zich voorzichtig uit. "Toen de directie van Ajax mij in Hamburg benaderde voor deze baan, zeiden ze dat Ajax tot op de laatste dag mee moet doen om de landstitel," zegt Jol. "We zeggen dus niet dat we kampioen moeten worden, Ik ben wel zo eerlijk om te zeggen dat de kans op het winnen van prijzen één van de redenen is dat ik bij Ajax getekend heb," EXTRA SPANNEND Jol zegt dat een eerste wedstrijd van het seizoen geen aparte voorbereiding heeft, maar erkent dat de ouverture tegen FC Groningen bijzonder is, "Zo'n eerste wedstrijd is altijd extra spannend, Ik heb de wedstrijd FC Groningen-Ajax van vorig seizoen gezien. Het is belangrijk dat we niet teveel kansen nodig hebben om te scoren. En niet gelijk een tegengoal krijgen bij de eerste kans die we wegge ven, Dat bepaalt of we winnen of verliezen." De trainer is positief over het team van Ron Jans, "FC Groningen is een goede ploeg, die de laatste jaren structureel heeft meegedaan in de subtop, Ik ga niet zeggen hoe we zondag gaan spelen, maar wat iedereen wel heeft kunnen zien is dat we veel variatie kunnen aanbrengen in ons spel."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 7