Jans: 'Niet te voorbarig zijn' De balans De nieuwe competitie staat op het punt van beginnen. Al weken zijn de ogen gericht op het tableau van de eerste speelronde in de Eredivisie. Daarop zijn FC Groningen en Ajax aan elkaar gekoppeld tijdens een tweestrijd in Euroborg. Trai ner Ron Jans waakt op voorhand wel voor te vroege conclusies. "Achteraf moeten we hoe dan ook door het resul taat heen prikken." Het is alsof de seizoenen ongeveer in elkaar overgelopen zijn. Twee maanden geleden stond FC Groningen nog in de finale van de play-offs en vandaag geldt het motto: 'Nieuwe ronde, nieu we kansen', De hoofdtrainer kijkt nieuwsgierig uit naar de eerste wedstrijd. "Het is mooi dat we in Euroborg beginnen. We hebben de laatste jaren goede ervaringen met onze eerste thuiswedstrij den." VERANDERINGEN Jans heeft tegenstander Ajax tweemaal aan het werk gezien in de voorbereiding, "Tegen HZVV haal den ze dubbele djfers (11-0- red.) en vorige week heb ik het duel met Atletico Madrid in de ArenA gezien (3-3 - red.), Verder is Raymond Libregts (assistent-trainer - red.) zondag nog naar het tref fen met Benfica geweest. Zo hebben we een heel aardig beeld gekregen van de mogelijkheden die ze hebben, Toch blijft het nog de vraag of ze met twee of drie spitsen tegen ons zullen spelen, Daarmee kan de nieuwe trainer Martin Jol zelfs tijdens de wedstrijden nog wisselen," "Verder zijn er natuurlijk nieuwe spelers bij de selec tie van Ajax en hebben andere spelers weer kansen gekregen. Zo wordt het 't eerst echte seizoen van Aissati, wordt Suarez de trekpleister van het team, is De Zeeuw rijp voor een basisplaats en krijgen jon ge jongens als Alderweireld en Donald de kans," MEER VRAAGTEKENS "Binnen ons eigen team zijn er minder ingrijpende wijzigingen, Van de basisspelers zijn Marcus Berg en Evgeniy Levchenko vertrokken, Voor het verstrijken van de transferdeadline hoop ik in ieder geval nog op een extra middenvelder. Daar is eigenlijk nog te weinig concurrentie, In de voorhoede hebben we veel talent naast de wat meer ervaren Garcia. De selectie staat er fit op en de spelers krijgen de mogelijkheid hun kansen af te dwingen." De gehele eredivisie overziend: "Ik heb het gevoel dat bij de meeste clubs meer vraagtekens dan uit roeptekens zijn. Over de speelwijze, de eventuele blessures, mogelijke transfers, Pas begin september kun je een eerste conclusie trekken. Op de eerste wedstrijd staat meestal veel druk van buitenaf, Maar we zijn aan het einde van de rit niet afhanke lijk van die ene uitslag. Toch worden vaak veel voor barige conclusies getrokken, Laat duidelijk zijn: als we van Ajax winnen, staan we nog niet op de Grote Markt en als we verliezen zitten we niet in de put!" www.fcgroningen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 4