Van de Laak: 'Laten zien wat we waard zijn' De hoofdrolspeler Na zes weken voorbereiding gaat het tegen Ajax dan echt beginnen. De eerste speel ronde in de Eredivisie zal antwoorden opleveren, maar vooral eerste indrukken. Want hoe goed of hoe slecht een voorbereiding ook verloopt, daarin zijn geen punten te ver dienen. "Alle oefenduels en de trainingen die we hebben gehad, staan in het teken van de start van de competitie," aldus de nieuwe aanvoerder Koen van de Laak. Bosch naar Groningen ben gekomen, heb ik er nog geen minuut spijt van gehad. En de tijd gaat wat dat betreft erg snel." AANVOERDERSBAND Na het vertrek van Paul Matthijs en Evgeniy Levchenko zal de aanvoerdersband dit seizoen om de arm van Koen van de Laak zitten. "Vorig jaar was ik al de derde aanvoerder achter Matthijs en Levchenko en heb ik hem al diverse keren gedragen, dus het was niet helemaal een verrassing. We heb ben een vrij jong team en ik zit natuurlijk al lange tijd bij de club, Toen ik net in het Oosterpark kwam, had ik niet gedacht dat ik eens aanvoerder zou wor den." "Destijds was het ook totaal nog niet aan de orde. Maar inmiddels past zo'n rol wel bij me, Ik voel er in ieder geval extra verantwoordelijkheid door, Je hebt een voorbeeldfunctie naar de groep toe en met name naar de jonge jongens, Dat heb je natuurlijk altijd al, maar nu is het ook meteen dui delijk bij wie ze terecht kunnen," VOORBEREIDING Met twee zeges op amateurcombinatie, drie over winning op clubs uit de Jupiler League, een gelijk spel tegen een Deense topper en een nederlaag bij www.fcgroningen.nl In 2005 kwam hij naar FC Groningen na vijfjaar in het eerste elftal van FC Den Bosch te hebben gespeeld. Dit seizoen is alweer zijn vijfde seizoen in Groningen, "Behalve binnen het voetbal is het voor mij belangrijk me ook naast het voetbal op mijn plaats te voelen, En ik heb het goed naar m'n zin bij deze club. Vanaf het moment dat ik vanuit Den LEGE A HOF VAN, saksev'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 15