HONGER NAAR SUCCES STEVE BRUCE SUNDERLAND PASpÖOR Een prachtige staat van dienst als speler: ruim zevenhonderd officiële duels. En ook als manager zit Steve Bruce al bijna aan de vijfhonderd wedstrijden. Deze zomer begint de 48-jarige Brit aan een nieuwe klus bij Sunderland. Steve Bruce tekende op 3 juni van dit jaar een driejarig contract als manager van Sunderland. Nu wel, moet hij stiekem gedacht hebben. Want als klein jochie wezen The Black Cats hem af. Bruce besloot daarom maar loodgie ter te worden. Nog voor zijn eerste werkdag, bood Gillingham hem echter een stage aan. Hij mocht blijven en het begin van een glansrijke carrière was gemaakt. Op 11 augustus 1979 maakte hij zijn debuut in het profvoetbal. De centrale verdediger speel de ruim tweehonderd duels voor Gillingham, voordat hij in 1984 overstapte naar Norwich City. In de eerste minuut van zijn debuutwed strijd maakte Bruce een eigen doelpunt. Maar zijn talent kwam al snel bovendrijven en na 141 wedstrijden pikte Manchester United hem op. In dat sterrenteam won hij prijs na prijs; drie landstitels (1993, 1994 en 1996), drie FA Cups (1990, 1994 en 1996), een League Cup (1992), de Europacup II (1991) en de Europese Supercup (1991In totaal speelde de verde diger ruim driehonderd officiële wedstrijden bij The Mancunians. Vanaf 1996 ging hij zijn carrière afbouwen bij Birmingham City, maar dat werd een flop. Voor het eerst in zijn loop baan was hij reservespeler. Op 28 november 1998 nam hij afscheid als speler van Sheffield United. Bij diezelfde club ging hij direct aan de slag als manager. In mei 1999 vertrok Bruce na één seizoen alweer om in de tv-wereld te gaan werken. Maar Huddersfield Town haalde het voetbaldier over om wederom manager te worden. In oktober 2000 volgde zijn ontslag. Hij zat een tijdje zonder baan, maar ging in april 2001 aan de slag als manager bij Wigan Athletic. Omdat in de play-offs geen promotie werd afgedwongen, vertrok hij al na een kleine twee maanden. Naam: stewiriice Geboren: 31 december 1960, Corbridge (Engeland) Clubs als speler: Gillingham, Norwich City, Mammtfer United, Birmingham City, Sheffield* United Clubs als trainer: Sheffield United, Huddersfield Town, 1 Wigan Athletic, Crystal Palace, Birmingham City, Sunderland Prijzen: geen j k Bruce dook op bij Crystal Palace, maar ook daar bleef hij slechts drie maanden. Zijn oude club Birmingham City verleidde hem tot een terugkeer. Juist op het moment dat critici zich hardop gingen afvragen of Bruce wel lang bij een club kon blijven, werkte hij liefst zes jaar bij Birmingham. In november 2007 keerde hij echter weer terug naar Wigan Athletic. Daar bleef hij tot Sunderland langskwam. Bij zijn nieuwe werkgever kreeg Bruce de taak mee te strijden voor lijfsbehoud. In de voor bereiding op die klus, speelt Sunderland voor het eerst mee op het Amsterdam Tournament. „Het is één van de meest prestigieuze toer nooien die bestaan en we zijn uitermate blij mee te mogen doen. Alle andere deelnemers hebben een fantastische clubhistorie en staan op mondiaal niveau hoog in aanzien", reageert Bruce. „Zelf willen wij komend jaar voor de derde keer op rij degradatie voorkomen. Om vertrouwen op te bouwen, hopen we op goe de prestaties tegen Benfica en Atlético Madrid. We kijken uit naar die ontmoetingen", aldus Bruce, die een speciaal dankwoord richt aan Ajax. „We wensen die club alle succes toe." THE AMSTERDAM TOURNAMENT 2009 - AMSTERDAM ARENA

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 38