KLEINE GROTE DRIBBELAAR 1 SERGIO AGUERO ATLETICO MADRID Quilmes (Argentinië) lufevar ÜZB Schoonzoon van Diego Maradona, doelpuntenmachine van Atlético Madrid en Argentinië én Speler van het Jaar in zijn vaderland. Sergio Agüero mag dan klein zijn, toch is de dribbelaar al een groot voetballer. En dat op zijn eenentwintigste. De kleine Sergio groeide op in een gezin met zeven kinderen. Hij was hele dagen aan het dribbelen op een veldje in een nabij gelegen buurt, Villa Itali. Zijn grootouders gaven hun telg al snel de bijnaam Kun, vanwege de gelijke nis van zijn kapsel met dat van het Japanse animatiefiguurtje Kun Kun. Dat Sergio trots is op zijn bijnaam, houdt hij niet geheim. Want op latere leeftijd liet de Argentijn 'Kun Agüero' op de binnenkant van zijn rechterarm tatoeëren in de elventaal Tengwar. Inmiddels speelt hij ook met die naam op zijn rug. Het moment waarop Argentinië kennis maakte met de kleine dribbelaar, was op 7 juli 2003. Sergio kwam die dag het veld in als speler van Independiente. Hij was op dat moment 15 jaar en 35 dagen en brak daarmee het record van jongste speler in de Argentijnse hoogste divisie. Het oude record stond sinds 1976 op naam De faam van Agüero groeide, net als de speler zelf, aanvankelijk nog langzaam. Niet gek ook op die leeftijd. Het duurde een tijdje voor hij een basisplaats veroverde bij Independiente, maar daarna ging het razendsnel. In het sei zoen 2005/06 maakte hij liefst achttien goals in de Argentijnse competitie. Het leverde Agüero een transfer op van 23 miljoen euro naar Atlético Madrid. Zijn eerste seizoen in Spanje stond vooral in het teken van aanpassen. De international had wat tijd nodig om zijn draai te vinden. Op het veld kwam dat tot uiting in zijn seizoenstatistie ken: slechts zes goals in 38 duels in de Primera Division. Maar het jaar erop was hij ontketend: met negentien goals in 37 wedstrijden werd hij derde op de topscorerslijst in La Liga. Alleen Dani Cüiza en Lufs Fabiano bleven de pezige spits voor. In de zomer van 2008 nam hij met Argentinië deel aan de Olympische Spelen. In een team met onder andere Lionel Messi kende Agüero zijn finest moment in de halve eindstrijd tegen aartsrivaal Brazilië. Hij scoorde twee keer. Argentinië zou uiteindelijk goud pakken. Afgelopen seizoen opereerde de achttienvou- dig international bij Atlético Madrid vanuit de rug van topscorer Diego Forlan. Zijn kompaan trof liefst 32 keer doel. Agüero deed het met zeventien goals zeer behoorlijk en gaf bovendien ook nog eens twaalf assists. In zijn vaderland, een land met ontzettend veel grote voetballers, werd hij geëerd met een prachtige eretitel: de spits werd verkozen tot Argentijns Speler van het Jaar. Het jaar 2009 was sowieso al mooi voor Agüero. Op 19 februari beviel zijn verloofde Ciannina Maradona (de dochter van Diego) van zoon Benjamin. Overigens werken schoonvader en zoon inmiddels ook samen bij de nationale ploeg, de één als bondscoach, de ander als doelpuntenmachine. Naam: Geboren: Interlands: 2 juni 18 (6 doelpunten) 2002/03 2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 Independiente Independiente Independiente Independiente Atlético Madrid Atlético Madrid Atlético Madrid

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 28