BINDING TUSSEN D.W.V. AJAX In de afgelopen 26 jaar kruiste D.W.V. - AJAX liefst vier keer de degens. Op 11 december 1983 streden de beide hoofdstedelingen in de 2e ronde van de KNVB-Beker. Op een besneeuwd Elzenhagen wonnen de Ajacieden na een 0-3 ruststand uiteindelijk met 0-6 door treffers van John Bosman (2x), Dick Schoenaker, Gerald Vanenburg, Ronald Koeman Winny Haatrecht. Er moet vervolgens gewacht worden tot 22 mei 2002 alvorens de eerste elftallen van beidei verenigingen elkaar weer treffen en weer is sportpark Elzenhagen het toneel. Ajax dat de week daarvoor net kampioen van Nederland is geworden lokt slechts 1164 toeschouwers naar Amsterdam Noord. Het word een kansloze missie voor de D.W.V,-ers met onder andere huidige aanvoerder Henk Abercrombie, de nieuwe Technisch Manager Sirik Goeman en D.W.V.-icoon Harry van Stappershoef in de gelederen. Het nog topfïtte Ajax walst met 0-13 (0-7 bij rust) over de gastheren heen met als absolute uitblinker Richard Knopper die liefst 6 treffers voor zijn rekening neemt. De overige doelpunten komen van Andy van der Meyde (3x), Abubakari Yakubu, Thomas Galasek, Michael Krohn-Dehli en doelman Joey' Didulica uit een strafschop. De voorlopig laatste wedstrijd werd gespeeld in de voorbereiding van het seizoen 2005-2006. Op zaterdag 9 juli 2005 speelde D.W.V. een prima 1 helft met een uitblinkende Pascal Doest. Even leek er een stuntje in te zitten voor de D.W.V.-ers nadat het bij rust nog 0-0 stond. In het 2e bedrijf zagen ruim 3.000 toeschouwers de droom uiteindelijk bruut verstoren door doelpunten van Yannis Anastasiou (3x), Wesley Sneijder (2x) en Nicolas Mitea (2x) toch nog ruim (0-7) te winnen. Los van de wedstrijden van de hoogste senioren teams is er de laatste jaren ook binding ontstaan op het jeugdige vlak. Moesten de Ajacieden zich tot voor 4 jaar terug tevreden met slechts één door D.W.V. opgeleide speler in de persoon van Randell Shakison tekende deze zomer een contact bij Ajax), daar lijkt het de laatste drie jaar haast traditie te worden dat er D.W.V.-ers naar De Toekomst verhuizen. Na afloop van het seizoen 2005-2006 vertrok Deyovaiso Zeefuik naar Ajax (het afgelopen seizoen in de El). Een seizoen later volgde Navajo Bakboord (afgelopen seizoen in Ajax E2). Vorige maand vertrokken F-pupil Daishawn Redan en E-pupil (uitkomend in D.W.V. Dl) Emmanuel-Boateng naar Amsterdam-Zuid Oost. Zo zal de binding tussen D.W.V. en Ajax ook komend seizoen weer sterk zijn.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 8