De supporter aan het woord ik? *liVX-F] SUPPORTER: RIK VAN DEN AKER I ly jEhl Supporters zijn er in alle soorten en maten, leder een beleeft Ajax op zijn eigen manier, in de Ajax- media komen de suppor ters aan het woord over hün club. In deze afleve ring vertelt Rik van den Aker wat Ajax voor hem betekent. Is f- Tl mt mm Fan van Ajax sinds: Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? Mooiste Ajax-moment: Mooiste Ajax-doelpunt: Favoriete Ajax-speler op dit moment: Favoriete Ajax-speler uit de historie: Favoriete club naast Ajax? Ajax is voor mij... 'ALTIJD DE MARGE VERGROTEN' 2 oktober 2008 Amstctdn Ij H i WgÊÊÊ Leeftijd: 19 jaar Woonplaats: Liempde Seizoenkaarthouder? Nee, maar ik ga wel regelmatig naar het stadion. Dit seizoen heb ik alle Europese wed strijden en de meest bijzondere competitieduels bezocht. Ik zit meestal in de buurt van Vak410, aan de korte zijde. Daar kan ik goed meedoen met het sfeervak. 'Toen ik een jaar of 6 was, hebben mijn neven Maarten en Mark me meegenomen naar Ajax - Fortuna Sittard. Ik had in die tijd nog geen vaste club waar ik fan van was. Zij vonden het de hoogste tijd om een keuze te maken. Het was belangrijk dat ik voor Ajax koos. Veel fami lieleden zijn namelijk voor PSV. De manier van spelen van Ajax heeft mij altijd aangesproken. De spelers gaan na een 1-O-voorsprong niet voor het doel liggen, maar proberen juist de marge te vergroten.' 'Ik ging altijd met mijn vrienden Tom en Mark naar het stadion. Helaas is Tom overleden. We gaan nu met z'n tweeën. We moeten nog wen nen aan het idee dat Tom niet meer meegaat. Wanneer Ajax live op televisie komt, spreek ik altijd met Mark af om het duel ergens te kijken.' 'De kampioenschappen die ik bewust heb mee gemaakt. Ik heb er thuis steeds een groot feest van gemaakt. Vaak ging ik vrienden bellen die fan zijn van een andere club om te vragen wan neer zij weer een feestje vieren, haha. Het is jammer dat ik de gouden jaren '90 niet bewust heb meegemaakt. Wanneer ik de beelden terug kijk, kan ik me voorstellen wat een feest het in het stadion moet zijn geweest.' De hakbal van Rafael van der Vaart tegen Fey- enoord. Prachtig hoe hij uit het niets de bal op zo n manier op het doel weet te krijgen. Natuur lijk speelt daarbij mee dat hij deze goal maakte tegen Feyenoord.' 'Jan Vertonghen. Hij is nog jong, maar brengt al veel rust aan de bal. Hij heeft een goed inzicht waar de ruimte ligt en kan het juiste moment kiezen om op te stomen. De laatste tijd vind ik ook Ismail Aissati erg goed spelen. Hij wil dui delijk laten zien dat Ajax niet voor niets zoveel geld en moeite heeft besteed om hem binnen te halen.' 'Patrick Kluivert en Edwin van der Sar. Ik heb hun laatste jaren nog net meegemaakt. Kluivert scoorde vaak op een listige manier. Hij stond altijd op de juiste plek. Edwin van der Sar was ook fantastisch. Zelfs wanneer hij in de ver keerde hoek stond, wist hij de bal vaak nog te stoppen. Van der Sar behoort nog steeds tot de wereldtop, fantastisch.' 'Arsenal, vanwege de manier van spelen. Ook de sfeer in de Engelse stadions spreekt mij enorm aan. Het is een wens van mij om een wedstrijd in een Engels stadion te zien. Wellicht kan ik ooit naar Arsenal - Ajax.' 'Een deel van mijn leven. Wanneer ik tijdens een wedstrijd niet in het stadion zit, probeer ik de club via de radio, teletekst of internet te volgen. Ook tijdens de zomervakantie speelt Ajax een belangrijke rol in mijn leven. Ik houd dan constant het transfernieuws in de gaten.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 40