RAAR DUEL LEVERT ÉÉN PUNT OP 'Gezien het aantal kansen hadden we moeten winnen' 33 TERUGBLIK EREDIVISIE MARCO VAN BASTEN vSz 1-1 (0-1) i AJAX - AZ Ajax hield aan de 104 minuten durende wedstrijd tegen lands kampioen AZ slechts één punt over: 1-1Met een beetje meer geluk had de ploeg van Marco van Basten het rare duel kun nen winnen. De veertien minuten extra tijd waren nodig omdat het spel tussen de 64ste en 78ste minuut bij een 0-1-stand in het voor deel van de gasten stil had gelegen vanwege Joey Didulica. De doelman van AZ raakte geblesseerd aan zijn hoofd nadat hij een 'Panenka-penalty' van Luis Suarez had gekeerd en de Uruguayaan te hard op hem was doorgelopen om tevergeefs de gelijkmaker te forceren. 'Dat zag er niet goed uit van Luis,' reageerde Marco van Basten na afloop. 'We hopen dat het allemaal goed afloopt met Didulica.' Voormalig Ajacied Didulica, die al eens lange tijd was uitgeschakeld vanwege hoofdletsel, werd geruime tijd onderzocht op het veld en moest na een klein kwar tier worden afgevoerd naar het ziekenhuis. Zijn Argentijnse vervanger Sergio Romero hield de landskampioen het res terende gedeelte van de wedstrijd op de been. AZ was in de eerste helft op voorsprong gekomen via een doelpunt van Jeremain Lens. De Alkmaarders verdedigden de voor sprong zonder al te veel moeite, maar kwamen in de tweede helft onder druk te staan. Vooral toen Stijn Schaars na een overtreding op Vurnon Anita in de 57ste minuut van het veld werd gestuurd. Koud in het veld toonde Romero zijn klasse door meteen met een knappe reflex een inzet van zijn landgenoot Dario Cvitanich te keren. Via een tweede penalty in de 88ste minuut, toegekend na een handsbal van Ragnar Klavan, kwam Ajax nog wel op gelijke hoogte. Suarez hield dit keer wel zijn hoofd koel en passeerde de AZ-doelman met een geplaatst schot in de linkerhoek. Voor de Zuid-Amerikaan zijn 22ste treffer, in de veertien minuten extra tijd was Ajax oppermachtig. Maar Romero en het ijzer werk achter hem stonden het Amsterdamse geluk in de weg. Thomas Vermaelen raakte de paal, Luis Suarez de lat, Siem de Jong weer de paal en tot slot Ismaïl Aissati de kruising. 'Het is ontzettend jammer dat we niet winnen vandaag,' aldus Van Basten. 'Want dat had gezien het aan tal kansen wel gemoeten.' Zijn collega van Gaal wilde niet al te veel kwijt over de tumul tueuze strijd op het veld. 'Na dat wij met tien man waren komen te staan, werd het een knotsgekke wedstrijd,' zei hij. 'ledereen heeft waarschijnlijk een verschillende interpretatie, en dat vind ik prima. Alles wat ik erover zeg, wordt waarschijnlijk weer heel breed uitgemeten en daar heb ik geen zin in.' De achterstand op nummer twee FC Twente, dat de voor gaande dag 1-1 speelde tegen sc Heerenveen, bleef na deze speelronde één punt. 'Vorige week hebben we de kans laten liggen om FC Twente bij te halen,' zei Van Basten.'En nu heb ben we dat eigenlijk weer gedaan.' Zondag 26 april 2009 Amsterdam ArenA - 51.128 Scheidsrechter: PieterVink Scoreverloop: 23. Jeremain Lens 0-1, 88. Luis Suarez 1-1 (pen.) AJAX: Kenneth Vermeer; Gregory van der Wiel, Toby Alderweireld, Oleguer (46. Jan Vertonghen), Thomas Vermaelen Vurnon Anita (68. Siem de Jong), Ismaïl Aissati, Eyong Enoh; Luis Suarez Dario Cvitanich, Urby Emanuelson (56. Miralem Sulejmani) Coach: Marco van Basten Niet ingezet: Maarten Stekelen burg, Bruno Silva, Rasmus Lindgren, Leonardo AZ: Joey Didulica (68. Sergio Romero); Kew Jaliens, Ragnar Klavan Niklas Moisander Sébastian Pocognoli (90. Gill Swerts); Stijn Schaars ©i, David Mendes da Silva, Nick van der Velden, Marko Vejinovic (60. Kees Luijckx); Jeremain Lens Moussa Dembélé Coach: Louis van Gaal Niet ingezet: Brett Holman, Ari, Gijs Luirink, Graziano Pellè 1. Luis Suarez heeft zijn tweede penalty wel weten te benutten. 2. ismaïl Aissati raakte in de extra tijd de kruising van paal en lat. 3. Marco van Basten feliciteert voor de wedstrijd Louis van Gaal met het behalen van het landskam pioenschap.. 4. Dario Cvitanich tegen oud-Ajacied Niklas Moisander.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 31