26 W KAMPIOENEN JONG AJAX KAMPIOI «MOII Voor trainers Adrie Koster en Aron Winter, die beiden na dit seizoen de club verlaten, is de titel een prachtige afsluiting van een ijzersterk seizoen. 'Het is heel mooi dat ik met een titel afscheid kan nemen,' aldus de glunderende hoofdtrainer Koster na afloop. 'We hadden twee doelstellingen voor dit seizoen: kampioen worden en spelers door laten stromen naar het eerste elftal. Beide hebben we gehaald en dat is hartstikke mooi.' Na een mooie ereronde langs het Ajax-publiek zochten de Ajacieden de kleedkamer op. Daar wachtten de felicitaties en complimenten van onder andere Marco van Basten en Danny Blind en ontstond een mooi feestje. Aanvoerder Daley Blind gaat zijn teamgenoten voor in het vieren van de landstitel voor Beloftenteams. Ajax A2 is op de laatste speeldag kampioen geworden van de Eerste Divisie. Het team van trainer Gery vink versloeg FC Zwolle met 1-2 en omdat concurrent Volendam verloor van AFC, is Ajax kampioen. Trainer Gery Vink was uiteraard een gelukkig man. 'Volendam promoveert alsnog, omdat wij al met een A-team in de Eredivisie spelen. Wij zijn wel de terechte kampioen. Dit elftal heeft veel eerstejaars A-junioren en dat is zwaar in een tweedejaarscompetitie. Je wint dan niet zo gemakkelijk. Daarbij hebben we ook te maken gehad met teleurgestelde spelers die terugkwamen van de A1. Toch is dit team een prachtig collectief, dat een goed niveau heeft gehaald.' ongAjax heeft de landstitel voor Beloftenteams veroverd. De ploeg van Adrie Koster en Aron Winter won op de Toekomst met 2-0 van Jong Vitesse en was niet meer bij te halen door de concurrentie. Er kon weinig meer misgaan, maar om het kampioen schap veilig te stellen, moest Ajax tegen Jong Vitesse toch echt één puntje pakken. Zonder heel groots te spelen werden dat er zelfs drie. Gesteund door ontzettend veel Ajax-supporters versloegen de Amsterdamse Beloften Vitesse met 2-0. Danilo en Javier Martina zorgden voor de doelpunten waarna Daley Blind de kampioensschaal in ontvangst mocht nemen. Trainers Adrie Koster en Aron Winter met de kampioens schaal. Beiden verlaten Ajax na het seizoen. Koster wordt coach van het Belgische Club Brugge, terwijl Winter zich nog beraadt op zijn toekomst.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 24