Sander Boschker Ssd 20 W DE TEGENSTANDER De laatste maanden was bij Ajax veel te doen om de keepers. Heb jij die ontwikkeling nog met speciale aan dacht gevolgd? Zelf verlengde je onlangs je contract met twee seizoe nen bij FC Twente. Sander Boschker (38) stond op een seizoen bij Ajax na zijn hele voetballeven onder de lat bij FC Twente. Het boeg beeld van de Tukkers plakt er na dit seizoen nog twee jaar aan vast. in die periode wil hij prijzen pakken met zijn club. Met een ticket voor de voorronde van de Champions League begon de sluitpost daar vorige week al mee. Anders dan i/erwacht gaat de wedstrijd van vandaag voor Twente nergens meer om. is het moeilijk om nog gemotiveerd aan de aftrap te verschijnen? Het play-offduel vorig seizoen (0-0), waarin FC Twente de voorronde van de CL bereikte, was een van jouw beste wedstrijden ooit. Een persoonlijk hoogtepunt? FC Twente staat ook dit jaar in de finale van de KNVB Beker. Wanneer is jullie seizoen geslaagd? Heeft het je verbaasd dat jullie ook dit jaar weer mee doen om de prijzen? In 2003-2004 speelde je één seizoen voor Ajax. Hoe kijk je daarop terug? 'HET GAAT OM DE PRIJZEN' 'Ik ken Maarten Stekelenburg vrij goed uit mijn tijd bij Ajax. Kenneth Vermeer zat toen nog in de A-jeugd. Ik heb het van afstand gevolgd en heb er wel een mening over. Ik heb al leen niet de behoefte die hier te zeggen. Dan zou ik een van de twee onnodig kwetsen en dat wil ik niet. Het zijn allebei hartstikke goede keepers.' 'Tot die tijd hoop ik wekelijks met plezier in de goal te staan, maar daarna is het welletjes. Dit seizoen speelde ik mijn vijfhonderdste wedstrijd in de Eredivisie voor FC Twente. De zeshonderd ga ik nu net niet halen, haha. Ik heb in mijn carrière het geluk gehad dat ik nooit langdu rig geblesseerd ben geweest, dat hoop ik ook de laatste seizoenen vol te houden. 'We hadden inderdaad gedacht dat we tot het laatste moment scherp moesten blijven voor het CL-ticket. Maar voor Ajax-uit hoeft niemand zich op te laden. Dat gaat vanzelf.' 'Ik had het geluk dat ik mijn dag had en een rots in de branding kon zijn voor het team, maar een persoonlijk hoog tepunt was het niet. Daarvoor was de bekerfinale van 2001 (Boschker stopte drie strafschoppen en werd matchwinner, red.) te uniek. Natuurlijk is de voorronde van de Champions League halen mooi, maar ik heb toch liever wat tastbaars in handen.' Sander Boschker is een van de pijlers waarop FC Twente rust. FOTO: PRO SHOTS/HENK JAN DIJKS 'Iedereen is vol lof over ons. Dat is allemaal leuk en aardig, maar het gaat om de prijzen. Lof alleen is aan het einde van de rit niets waard. Zowel de beker als de voorronde van de CL zie ik als een hoofdprijs. Eentje daarvan wilden we winnen. Nu dat gebeurd is, kan het alleen maar mooier worden.' 'Voorafgaand aan dit seizoen dacht iedereen dat we het heel moeilijk zouden krijgen. Engelaar en El Ahmadi waren al weg en toen vertrok ook Wilkshire nog eens vlak voor de start van de competitie. Het begin was niet gemakkelijk, maar op een gegeven moment is het gaan draaien. De puzzelstukjes vielen op hun plaats en we raakten in vorm. Dan is het wel knap dat we weer meedoen om de prijzen.' '1 leel positief. Ik heb heel veel geleerd en het goed naar mijn zin gehad in Amsterdam. Ajax is een warme club. Hoewel ik geen minuut gespeeld heb in het eerste, ben ik toch kampi oen geworden. Van het feest op het Leidseplein heb ik dan ook met volle teugen genoten. Of het ook voelde als mijn kampioenschap? Nee, dat weer net niet.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 19