INTERVIEW V2W Vorige clubs STABILITEIT ROB WIELAERT vanmid- waarden uit t oog op de 17 Volledige naam Rob Wielaert Geboren 29-12-1978 Geboorteplaats Emmeloord Gecontracteerd 13-01-2009 Contract tot 30-06-201 1 Positie Verdediging FC Twente Debuut Ajax 18-01-2009, NEC - Ajax (2-4) transferperiode voorbij was, heb ik er in mijn hoofd een punt achter gezet. Ik was er ook niks mee opgeschoten als ik de chagrijnige jongen was gaan uithangen. Dan komt je kans misschien wel nooit meer.' Hij bleef zijn beste beentje voorzetten en ruim vier maanden later kon Wielaert alsnog zijn handtekening zetten in Amster dam. 'Buiten het sportieve aspect, waar we ons natuurlijk alle maal meer van hadden voorgesteld, heb ik het uitstekend naar mijn zin. Ik ben goed opgevangen binnen de spelersgroep en na anderhalve maand in een hotel woon ik nu in Amstelveen, lekker weer met het hele gezin. Via Dennis Gentenaar wist ik al een beetje hoe het er bij Ajax aan toe ging. Buitenstaanders hebben nog weieens het beeld van een koude, kille club, maar de werkelijkheid is echt totaal anders. Er heerst hier juist een soort familiegevoel.' Als gezegd: op sportief vlak is er weinig aanleiding voor te vredenheid bij Wielaert. Ajax bivakkeerde in de winterstop nog in het kielzog van koploper AZ, maar zag de bescheiden marge van drie punten al snel groeien tot een onoverbrugbare kloof. De tweede plaats en plaatsing voor de voorrondes van de Champions League werden het nieuwe doel, maar sinds de oorwassing bij Sparta van vorige week (4-0) is duidelijk dat ook die troostprijs buiten bereik van Ajax blijft. Voor Wielaert is dat extra sneu: het succes dat hij bij zijn nieuwe club hoopte te bereiken, valt nu uitgerekend zijn vorige werkgever ten deel. Geen voorronde Champions League, geen bekerfinale en door zijn tussentijdse transfer moest hij eerder al vanaf de tribune toezien hoe Ajax in het Europese strijdperk werd uitgeschakeld door Olympique Marseille. 'Daar kun je cynisch over doen, maar op de langere termijn zie ik hier nog steeds meer potentie en een grotere kans op titels en prijzen.' Wat niet wegneemt dat hij in lovende bewoordingen spreekt over de ploeg die hij vanmiddag treft in een wedstrijd die er niet meer zoveel toe doet als eerder werd aangenomen. 'Het verschil tussen Twente en Ajax was dit seizoen de stabiliteit. Ajax heeft vaak in wisselende samenstellingen gespeeld, meestal noodgedwongen, terwijl Twente bijna altijd met dezelfde mensen is blijven spelen. Cheik Tioté en Theo Janssen zijn eigenlijk de enigen met wie ze rouleren. En de aanstelling van Steve McClaren is een gouden greep geweest. De voetbalwereld keek toch een beetje raar op toen hij bij Twente tekende, maar hij past perfect bij die club. Ik heb hem leren kennen als een amicale man, heel prettig in de omgang en bovenal gezegend met heel veel know how op voetbalgebied. Dat is ook niet zo vreemd als je naar zijn cv kijkt. Assistent bij Manchester United, daarna Middlesbrough en het Engelse elftal. Hij zat hier vorig seizoen op de tribune tijdens die tweede play-offwedstrijd en heeft toen met eigen ogen gezien dat er muziek zit in Twente.' Ook al zal zijn voormalige coach dag vermoedelijk vaste zijn selectie sparen met bekerfinale tegen sc toch weet Wielaert dat Ajax een lastige middag tegemoet gaat. 'Zij hebben een uitstekende organisatie, waarin je duidelijk ziet dat iedereen consequent de afspraken nakomt. Dat zie je ook terug in de cijfers. Twente is na AZ de ploeg met de minste tegengoals. Je wint ontzettend moeilijk van ze.' Wedstrijden/ doelpunten bij Ajax W D Competitie 15 1 Totaal 15 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 16