N* ZONDAG 3 MEI 2009 AANVANG 14.30 UUR Ajax in feiten: beteren, dan is het wel als nuchtere puntensprok- kelaar. Te vaak werden in de voorbije jaargang, Van Bastens eerste als technisch opperhoofd in de Amsterdam Arena, fraaie resultaten afgewisseld met zeer teleurstellende uitkomsten. Met als gevolg dat de jacht op de titel, die vooraf door de meeste bekende voetbalkenners aan de Mokummers werd toegedicht, al vrij vroeg een kansloze missie werd. Klaas-Jan Huntelaar Als verzachtende omstandigheid kan worden aan gevoerd dat Ajax halverwege de rit afscheid moest nemen van de spits die niet zelden van doorslag gevende betekenis was geweest: koningsschutter Klaas-Jan Huntelaar, die de overstap maakte naar Real Madrid en zich daar na een stroeve start inmiddels flink heeft doorontwikkeld. Een tweede remmende factor waar Van Basten en zijn vaste secondanten John van 't Schip en Rob Witschge mee te maken hebben gehad, is het matig verlo pen inpassen van Miralem Sulejmani, de man die voor niet minder dan zestien miljoen euro van sc Heerenveen kwam, maar dat torenhoge transferbe drag slechts incidenteel heeft kunnen waarmaken. Luis Suarez Daar staat tegenover dat Ajax zich heeft mogen verheugen in de verdere ontplooiing van mis schien het grootste enfant terrible dat thans in de Eredivisie rondloopt: Luis Suarez, de nog altijd pas 22-jarige Uruguayaan die zeker na het vertrek van Huntelaar geregeld degene is geweest die zijn ploeg over allerlei dode punten heeft geholpen. Suarez is van irritante kampioen van de fopduik stilaan getransformeerd tot handenbinder die ook de kleinste kansen koelbloedig afrondt. Vandaar zijn klassering bovenaan de topscorerslijst (naast AZ-kanon Mounir El Hamdaoui) met 22 competi tietreffers. Leonardo Om even bij de publieksspelers te blijven: apart is en blijft het verhaal van het gewezen Braziliaanse wonderkind Leonardo. De ex-Feyenoorder zette Ajax in UEFA Cup-verband (waarin Ajax in de acht ste finale sneuvelde tegen Olympique Marseille) meerdere keren op het juiste spoor, maar is ver volgens toch geen vaste waarde geworden voor Van Basten. Beter uit de verf gekomen is wel de Argentijn Dario Cvitanich, die ook dankzij het weg vallen van Huntelaar aan een doelpuntenproductie is kunnen beginnen en de teller op dit moment op negen heeft staan. Opgericht: 18 maart 1900 Clubkleuren: rood wit Stadion: Amsterdam Arena Capaciteit: 51.628 bezoekers Voorzitter: Uri Coronel Algemeen directeur: Rik van den Boog Commercieel directeur: Henri van der Aat Financieel directeur: Jeroen Slop Manager technische zaken: Danny Blind Trainer-coach: Marco van Basten Assistent-trainers: John van 't Schip, Rob Witschge, René Wormhoudt (herstel), Carlo L'Ami (keepers) Hoofd opleidingen: Jan Olde Riekerink Meest ervaren speler: Cabri, ruim 255 duels, ook voor Barcelona Internationals (actueel): Maarten Stekelenburg, Urby Emanuelson, Gregory van der Wiel, Miralem Sulejmani (Servië), Luis Suarez, Bruno Silva (beiden Uruguay), Jan Vertonghen, Thomas Vermaelen (beiden België) Hoofdsponsor: Aegon 28e jaargang nr. 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 9