'Steun van twaalfde man meer dan ooit welkom' ZONDAG 3 MEI 2009 AANVANG 14.30 UUR f „De vorige thuiswedstrijd tegen De Graafschap kan natuurlijk moeilijk als vertrouwenwekkend worden omschreven. Maar waar we ons straks tegen Ajax wel aan vast kunnen houden, is dat we te maken krijgen met een hele andere tegenstander. Eentje tegen wie we niet zelf vrijwel voortdurend het spel moeten maken, maar een ploeg die ons veel meer voetballend zal benaderen en waartegen we duide lijk de underdog zijn. Op basis van de individuele kwaliteiten zijn we vanmiddag de mindere, maar dat tekort kan en moet worden gecompenseerd door inzet, concentratie en evenzeer het nodige lef om te durven spelen, wat tegen De Graafschap door de angst om te verliezen ontbrak. Minder lopen met de bal, al onderweg zijn voordat de pass er is, elkaar ondersteunen en oppeppen in moeilijke situaties, dat zijn de zaken die absoluut beter moeten verlopen willen we tegen een ploeg van het kaliber Ajax een gunstig resultaat kunnen bijschrijven. Wij zullen in het veld daarbij ook een signaal, een prikkel moeten zien af te geven naar de tribunes, zodat we als thuisspelend team alle steun van die kant krijgen. Tegen De Graafschap kwam het daar niet of nauwelijks van, was nota bene het uitvak van de Superboeren af en toe zelfs rumoeriger dan onze eigen aanhang. En dat was reuze jammer, omdat hartstochtelijke aanmoedigingen van je sup porters nu eenmaal van directe invloed kunnen zijn op de verrichtingen van je elftal binnen de lijnen. We hebben dat kunnen zien bij ADO Den Haag uit, waar we in de slotfase flink werden opgezweept door ons meegereisde eigen legioen. Met als gevolg dat iedereen op het veld toch nog even net dat stapje meer kon maken dat nodig was. En uiteinde lijk maakten we nog die winnende treffer. Dat scenario zien we straks vanzelfsprekend maar wat graag herhaald, want het is de hoogste tijd dat we hier op het Kasteel het sein op veilig kun nen zetten. Voor mij persoonlijk is het de vurigste wens om mijn dienstverband als trainer bij deze mooie club op waardige wijze af te sluiten en dat is toch door middel van een plek boven de nacom- petitiestreep. Omdat de hele spelersgroep en de technische en medische mensen eromheen ook niets liever willen, moeten we die doelstelling kun nen halen. Als het even kan zo dadelijk al op eigen kracht tegen Ajax." 28e jaargang nr. 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 5