ZONDAG 3 MEI 2009 AANVANG 14.30 UUR PETER STOK VANUIT MIJN HART Om verbondenheid tot uiting te brengen en supporters mee te laten bouwen aan de toekomst van onze dub introduceerde Sparta Rotterdam vorig jaar de 'Wall of Legends Fans'. Elke supporter heeft de mogelijkheid een eigen steen in de 'Wall of Legends Fans' onder de Denis Neville-tribune op te laten nemen. Uw naam en bood schap zijn dan voor eeuwig vastgelegd. Veel supporters gingen u al voor. In elke editie van Pro Sparta belichten we het verhaal achter een steen. Deze keer de steen met opschrift: Wie is Peter Stok? „Een fanatieke voetballiefhebber van 44 jaar. Ik woon op Zuid, in Vreewijk. Van beroep ben ik tegelzetter bij Aertgeerts." Wie is de vrouw naast je? „Mijn lieve vrouw Judith van Celderen. We hebben samen twee kinderen. Een dochter van twaalf jaar: Danique. En een zoon van zeventien jaar: Ferry. Judith was eigenlijk voor Feyenoord, maar ik heb haar grotendeels omgeturnd tot Spartaan. Tóch hebben we nog wel twee keer per jaar standaard ruzie. De wedstrijden tussen Sparta en Feyenoord zorgen voor veel hommeles in ons, voor de rest goede, huwelijk." Waarom deze steen? „Ik heb deze steen vorig jaar met Kerst gehad van vrouw en kinderen. Ik bezoek Sparta al veertig jaar. Vroeger kwa men mijn opa, vader en broertje en ik naar de wedstrijden toe op Het Kasteel. We wisten niet anders. En nog steeds komen we met veel plezier naar deze club. Sparta is écht een stukje van ons. Ik heb gelukkig ook nog de mooie tij den meegemaakt. De wedstrijd in Hamburg bijvoorbeeld. Die wonnen we na een memorabele penaltyreeks. Bij Sparta is het gewoon altijd gezellig. Nooit geouwehoer. Ik hoef nooit een ander meer. Dat geldt ook voor Judith." Dat vindt ze fijn om te horen. Heb je zelf ook gevoet bald? „Jazeker. Voor Sparta ook! Van het E-elftal tot en met de B'tjes stond ik in de spits voor Sparta. Ik speelde in de voorhoede en kon redelijk voetballen hoor. In de C'tjes scoorde ik in één seizoen maar liefst 73 goals. Volgens mij is dat nog steeds een record in de jeugd van Sparta Rotterdam." Veel goals inderdaad. Wat wil je zelf nog kwijt in Pro Sparta? „Ik heb een kans gehad om echt prof te worden voor Sparta. Een tante van me regelde een proefwedstrijd, maar ik durfde het niet aan. Wat ik verder kwijt wil: ik heb veel Sparta-snuisterijen. Van gedenkboeken tot mokken en sleutelhangers. Volgens Judith lijkt het soms net een klein Sparta-museum in ons huis. Mag ik nog wat kwijt?" Natuurlijk. Roep maar. „Ik zou aan de heren voetballers willen vragen Sparta wat sneller in het seizoen veilig te spelen. Ook dit seizoen is het tot aan de laatste competitieronden billen knijpen. Waarom niet gewoon een keer in de middenmoot mee draaien? Ik word hier zo nerveus van" Vanmiddag spelen we tegen Ajax. Maken we een kans? „Een kans maken we altijd. Ik zeg dat we 2-1 winnen. Arne Slot en Rydell Poepon maken de goals voor Sparta." Tekst: Gerrit van Loon Direct een steen bestellen? In de Sparta Fanshop of aan de Servicebalie in het Sparta Stadion kunt u een brochure afhalen. In deze brochure zit een bestelformulier. Via de website www.sparta-rotterdam.nl, onder het kopje Stadion is het bestelformulier ook te downloaden. Wacht niet langer! En verzeker u van een blijvende plek op het Kasteel. Nieuwe stenen in muur De Wall of Legends Fans breidt uit. Steeds meer Spartanen willen een ereplekje op het Kasteel. Momenteel wordt een nieuwe serie stenen bij gemetseld. Maar de muur is nog lang niet af. Koop een steen. Daar helpt u ook nog eens Sparta's jeugdopleiding mee. JMflr- 28e jaargang nr. 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 30