ZONDAG 3 MEI 2009 AANVANG 14.30 UUR ook nog niet duidelijk. Het is voor mij persoonlijk nog niet helder waar ik volgend seizoen voetbal. Laat ik nu eerst maar goed het huidige seizoen afmaken. Kijken we daarna wel weerverder." voor mijn land Hongarije is schitterend. Het was een beloning voor het feit dat ik beter ben gaan draaien. Ik hoop die lijn door te trekken", was Vermes' commentaar toen. Het spelen van Vermes bij Sparta leverde hem naar alle waarschijnlijk heid geen langer ver blijf op in Nederland, maar wel een plekje bij de selectie van het Hongaarse nati onale team, waar van Erwin Koeman de coach is. Sinds lange tijd zit Vermes er weer bij. Zo zat hij 28 maart en 1 april bij de WK kwa- lificiatiewedstrijden tegen respectievelijk Albanië en Malta op de bank. „Uitkomen Hoe hij terugkijkt op zijn jaar bij Sparta? „Als een leerjaar. Ik heb kennis mogen maken met de Nederlandse voetbalcultuur. Het vooruit verdedi gen. Sparta is een kleine, maar professionele club met warme mensen. We hebben echt een goed elf tal, met een goede trainer die volgend seizoen jam mer genoeg de club gaat verlaten. Ik ga ervan uit dat dit elftal volgend seizoen steeds beter gaat spe len. De jonge jongens zijn dan iets rijper geworden. Als iedereen fit is, hebben we echt een ploeg die kwalitatief goed voetbal kan spelen. Helaas zitten we nu, twee competitiewedstrijden voor het einde van de competitie, in de zorgen. Als we van Ajax winnen, krijgt Sparta rust. We kunnen ons - na de uitwedstrijd tegen NEC - dan gaan richten op het volgend seizoen. Met of zonder mij? Dat is nog de vraag." Nu maakt hij even pas op de plaats. Met nog twee competitiewedstrijden en eventueel een nacom- petitie, al gaan we daar niet vanuit, voor de boeg gaat hij zich weer in de kijker spelen. Van een andere (Nederlandse) club, maar ook van Sparta zelf. De kans is klein, maar heel misschien huurt Sparta Vermes nog een jaar van Ujpest. Als Vermes vanmiddag tegen Ajax uit een hoekschop de win nende treffer binnenkopt wordt die kans weer wat groter. En wie weet. Voetbal is onvoorspelbaar en daarom ook zo mooi. De wonderen zijn de voetbal wereld nog niet uit. En Kristzian Vermes Rotterdam nog niet. Tekst: Cerrit van Loon 28e jaargang nr. 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23