Pim Jannie Graute nemen na 25 jaar afscheid ZONDAG 3 MEI 2009 AANVANG 14.30 UUR Bij elk thuiswedstrijd stopt de bus van de tegenstander pal voor het spelershome van Sparta. Niet zelden lopen oud-spelers of oud trainers na het uitstap pen eerst even naar Pim Craute (65) toe. Samen met zijn vrouw iannie (62) beheert hij het spelershome. Al 25 jaar! Vandaag is hun laatste dag. Hoe zijn jullie begonnen? Pim: „Ik ben 25 jaar geleden voor deze functie gevraagd. Via de amateurs van Sparta kwam ik in contact met de BVO. Ik was een manusje van alles bij de amateurs: elftalleider, jeugdscheids- rechter, lid van de feestcommissie. Noem maar op. Bij Sparta werkte ik zeven dagen in de week als beheerder van het spelershome. Ik deed veel meer dan het eigenlijke werk. Zo heb ik nog eens een week onder de oude Jongenstribune gelegen om die te stutten voor een belangrijke wedstrijd." Letterlijk en figuurlijk dus een steunpilaar van onze club. Pim: „Ja. Ik durf wel te zeggen dat ik veel heb bete kend voor Sparta Rotterdam. Ik maakte samen met Jannie zo'n zestig a zeventig uur in de week. Maakt ook niet uit. We deden het heel graag: voor de club en voor de spelers." Jannie: „Het is gezellig werk. We zijn als een soort vader en moeder voor de spelers." Is er veel verschil tussen het Sparta van vroeger en dat van nu? Pim: "Ja. Mijn lievelingstijd was de periode met Henk ten Cate in 1995 en 1996. Toen waren de sportieve prestaties zeer goed. We haalden de bekerfinale en speelden bovenin mee. De sfeer rondom de wedstrijden was ook top. Op maandag morgen bleef je dan aan de vloer van de kleedkamer en het spelershome plakken van alle opgedroogde drank. Nu is het wat meer afstandelijk geworden. De spelers hebben ook hun sponsorverplichtin gen na een wedstrijd. Dat bevordert de sfeer niet altijd. En we hebben natuurlijk meer spelers die een andere cultuur hebben dan de Nederlandse. Die gaan geen smartlappen mee lopen zingen." Jannie: „Wist je dat Pim in een smartlappenkoor zingt? Bij de Hoekse Tranentrekkers (www.hoekset- ranentrekkers.nl). Volgende week, de 9e mei, komt er weer een cd uit." ledereen kopen die cd! Wat gaan jullie na die 25 jaar Sparta doen? Pim, die recent nog is geopereerd aan zijn knie, maar desondanks een paar dagen later al weer achter de bar staat in het spelershome: „Van mijn pensioen en mijn kleinkinderen genieten. We heb ben vier kleindochters, kinderen van zoon Marco en dochter Diane, die met Dave van der Meer is getrouwd." Jannie: „En we gaan lekker naar ons vakantiehuisje in Hoek van Holland. Vandaar uit kijk je zo het duin in. Of we gaan lekker fietsen. Of naar Spanje. Rome staat ook nog op ons verlanglijstje." Plannen genoeg. Toch zal het raar zijn: een spelershome zonder Pim Jannie. Pim: „We zullen het zeker gaan missen. Maar we hebben met ons volle verstand deze beslissing genomen. Het is mooi geweest. Klaar." Tekst: Cerrit van Loon 28e jaargang nr. 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 15