De supporter aan het woord SUPPORTER: RAYMOND VAN HEEMSTEDE OBELT 34 MIJN AJAX Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier, in de Ajax-media komen de supporters aan het woord over hun club. In deze aflevering vertelt Raymond van Heemste de Obelt wat Ajax voor hem betekent. EEMST Fan van Ajax sinds: Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? Mooiste Ajax-moment: Mooiste Ajax-doelpunt: Favoriete Ajax-speler op dit moment: Favoriete Ajax-speler uit de historie: Favoriete club naast Ajax? Ajax is voor mij... 'OOK IN 010 WONEN ECHTE AJACIEDEN' Leeftijd: 38 jaar Woonplaats: Vlaardingen Seizoenkaarthouder? ja, sinds 1992. In de Meer zat ik altijd in Vak P. In de ArenA had ik een vaste plaats in 414, maar sinds enkele jaren is dat 116. Er zitten veel fanatieke supporters die hun liefde voor de club op een positieve manier uiten. 'Sinds mijn jeugd, de jaren '70 dus. Mijn ou ders hebben elkaar ontmoet in Amsterdam en zijn later naar Vlaardingen verhuisd. Het is niet gemakkelijk om in deze regio voor Ajax te zijn. Ik ben vrachtwagenchauffeur en heb altijd veel Ajax-spullen bij me. Ik kan ze in Rotterdam echter niet in de wagen laten liggen, jammer. Ik werk veel in de regio Amsterdam en rijd dan weieens door om een training te bezoeken. De andere bezoekers kijken altijd raar op wanneer er een vrachtwagen met een 010-teIefoonnum- mer aan komt rijden. Gelukkig zien ze altijd snel aan mijn Ajax-shirt en mijn petje dat ik voor de goede club ben. Zo blijkt maar, ook in 010 wonen echte Ajacieden.' 'Ik ga altijd samen met mijn broer en een maatje naar de ArenA. De uitwedstrijden kijken we altijd bij één van ons thuis met chips en een biertje erbij. Vroeger gingen we ook naar de uitwed strijden toe, zowel voor de competitie als Eu ropees. Ik ben onder andere bij de Champions Leaguefinales in Wenen en Rome geweest en heb de Wereld Bekerfinale in Tokio meegemaakt. Gelukkig steunt rprjn vrpuw me in mijn passie Ze is zelf voor Feyenoord. Dat zorgt weieens voor rivaliteit in huis. Toen Ajax dit seizoen met 2-0 van Feyenoord won, heb ik haar direct vanuit de ArenA gebeld. Ze nam toen expres de telefoon niet op, haha.' 'Het doelpunt van Patrick Kluivert in de Champi ons Leaguefinale van 1995. Als volwassen man nen vielen we elkaar huilend in de armen in het stadion. Dat moment pakken ze me nooit meer af. De andere dag ben ik naar Amsterdam gegaan om feest te vieren.' 'De omhaal van Marco van Basten in 1986. Ik ging dat seizoen bijna naar elke thuiswedstrijd, maar helaas was ik er toen niet bij. Achteraf erg jammer, want het doelpunt viel aan de kant van mijn Vak P.' 'Luis Suarez is een geweldenaar. Ik vind het prachtig hoe hij zijn tegenstanders uit de tent lokt. Het lijkt.soms of hij met een magneet de bal aan zijn voet houdt. Met Ismaïl Aissati heb ik een bijzondere band. Ik kwam hem vorig^aair tegen in Utrecht pri heb hem toen gezegd dat hij naar Ajax moest komen. Toen de club hem dit jaar presenteerde tijdens het trainingskamp in De Lutte ben ik ernaartoe gereden. Hij herkende mij nog en heeft mij zijn shirt gegeven. Dat was voor mij een zeer bijzonder moment.' 'Jari Litmanen vond ik een geweldige voetballer. Ik vind het jammer dat hij door blessures niet alles uit zijn carrière heeft kunnen halen. Toen ik ooit in Finland was, heb ik drie uur gereden om hem op te zoeken in Lahti. Helaas was hij toen niet thuis.' 'Barcelona. In 2001 was ik op vakantie aan de Costa Brava en kon via het hotel kaartjes voor een wedstrijd tegen Olympique Lyon regelen. De hele dag was ik bloednerveus. Door de aanslagen in de Verenigde Staten ging deze wedstrijd toen niet door. Ik baalde daar verschrikkelijk van. He laas heb ik nooit meer een nieuwe kans gehad.' 'Mijn leven. Ik moet elke week naar Ajax kijken. Ik heb het tijdens de zomerperiode altijd moeilijk. Ik kijk dan maar oude dvd'tjes. Mijn vrouw wordt ter dan.vyefsefts gek vapV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 32