THOMAS VERMAELEN geeft @ntwoord i O O - <v Google 31 GEEFT @NTWOORD Via een e-mail aan de website van Ajax konden supporters een vraag stellen aan Thomas Vermaelen. De aanvoerder ver telt onder meer over zijn verantwoorde lijkheidsgevoel in het team en de resul taten van het Belgisch elftal. 4 I C http://www.ajax.nl/web/show Ajax - Home Kun je aangeven wat voor ontwikkeling je hebt ondergaan sinds je in dienst bent bij Ajax? Marvin Nanaru, Breda Tk zit al een lange tijd in het eerste elftal van Ajax. In de afgelo pen jaren ben ik gegroeid in verschillende opzichten. Fysiek ben ik sterker geworden; hoe meer je traint hoe ervarener je wordt. En door je voetbalervaringen kun je bepaalde zaken anders aanpak ken of juist snel oppakken. Je wordt eigenlijk in het algemeen een betere voetballer.' Wat is je absolute hoogtepunt in je carrière bij Ajax, en je diep tepunt? Pancho van der Post, Rijswijk 'Mijn persoonlijke hoogtepunt is natuurlijk mijn debuut in het eerste elftal. Verdere hoogtepunten zijn de wedstrijden in de Champions Le ague als je tegenover grote clubs als Arsenal of Internazionale staat. Ook de KNVB Beker beschouw ik als een hoogtepunt. Mijn dieptepunt was mijn enkelblessure vorig jaar. Daar had ik veei last van.' Op welke positie speel jij het liefst? Janine van Leeuwen, Delft Tn het begin stond ik centraal in de verdediging. Tegenwoordig speel ik linksback. Het was even wennen voor mij, maar nu vind ik het wel prettig. Maar het liefst speel ik nog wel centraal achterin.' Hoe vind je het om aanvoerder te zijn van het eerste elftal van Ajax en is jouw rol veranderd binnen de groep? Candy van den Berg, Amsterdam 'Het is een hele eer om aanvoerder te zijn. Omdat ik ook in de jeugd heb gezeten van Ajax, is het helemaal speciaal om aanvoerder te zijn van het eerste elftal. Ik heb wel een verantwoordelijkheidsge voel binnen de groep. Dat is niet zozeer doordat ik aanvoerder ben, maar voornamelijk omdat ik hier al een aantal jaar zit.' Wat is het grootste verschil tussen het voetbal in Nederland en het voetbal in België? Carla Stoppelman, Amsterdam 'Dat is voor mij moeilijk om te zeggen, want ik heb nooit in een eerste elftal gezeten in België. Wel zit ik in het nationaal elftal dus daarmee kan ik het vergelijken. In het Belgisch elftal wordt er meer op het fysieke gedeelte gelet en in Nederland wordt er meer gevoetbald in het zoeken van oplossingen.' Wat vind je ervan dat België zich waarschijnlijk niet plaatst voor een groot eindtoernooi? Dennis den Boer, Groot-Ammers Tk vind het heel erg jammer, want we hebben een goed team. De spelers zijn ook zeer vaardig en we hebben eigenlijk een prima ploeg om op een WK te kunnen spelen. Voor onze ontwikkeling is het goed om op een groot toernooi te spelen en dat loopt nu bij ons wat vertraging op. We moeten langer wachten om op een EK of een WK te spelen.' Welk element van Ajax zou je graag terug willen zien in het Bel gisch elftal? Bas Bloemer, Westbeemster 'Ik denk dat het wel goed zou zijn om het fysieke gedeelte te behouden in het Belgisch elftal, maar je moet een ploeg kunnen wegspelen door het tactische gedeelte: denk aan opbouw, meer in oplossingen voetballen, sterk voetballend vermogen.' Met welke spelers ga je buiten het veld het meest om? Gabriëlle Gravemaker, Lelystad 'Binnen Ajax kan ik het met iedereen goed vinden. Daarbuiten ga ik om met Jan Vertonghen en Robbert Schilder.' Heb je vroeger een idool gehad? Dani Langermans, Geertruidenberg 'Ik had eigenlijk geen idool toen ik klein was. Ik kan mij wel herin neren dat ik opkeek naar Romario tijdens het WK van 1994. Maar hij was niet mijn idool.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 29