'We spelen de komende weken nog drie finales' PIJNLIJKE NEDERLAAG IN EINDHOVEN EREDIVISIE KENNETH VERMEER m 6-2 (3-D PSV-AJAX De titelstrijd is gestreden, maar het Amsterdamse leed nog niet geleden. Ajax incasseerde een pijnlijk grote nederlaag (6-2) in de uitwedstrijd tegen PSV. AZ mocht zich daarmee kampioen noemen, terwijl de strijd om de tweede plaats onverminderd spannend blijft. Na het verlies van FC Twente en AZ hadden de Amsterdam mers uitstekende zaken kunnen doen in Brabant. In plaats van verder onder druk te komen, zagen AZ en FC Twente zondag alweer hun misstap goedgemaakt. De Alkmaarders veroverden door het Amsterdamse verlies zelfs de landstitel. Ajax en de Tukkers blijven verwikkeld in een nek-aan-nekrace om een felbegeerd ticket voor deelname aan de voorronde van de Cham pions League. 'PSV heeft vandaag terecht ge wonnen', concludeerde Ajax- trainer Marco van Basten. 'Voor ons viel het vandaag helemaal verkeerd; wij waren niet effec tief genoeg. PSV had op een bepaald moment ook het mid denveld in handen. Daardoor misten wij grip op de wedstrijd.' Daarbij hanteerden de Amsterdammers ook veel te vaak de lange bal en werden té moeilijke oplossingen gezocht. Edison Méndez hielp PSV na 22 minuten met een vlammend afstandsschot aan een 1 -O-voorsprong. Aan de openingstreffer ging een door Timmy Simons gemiste penalty vooraf. Scheids rechter Wegereef vond een overdreven buiteling van Carlos Salcido 'penalty-waardig'. Ajax-doelman Kenneth Vermeer bracht in eerste instantie redding op de elfmetertrap van de PSV-captain. in het vervolg sloeg Méndez alsnog snoeihard en loepzuiver toe. In de minuten die aan de openingstreffer voorafgingen, had den Oleguer en vooral Dario Cvitanich het treffen nog een heel ander aangezicht kunnen geven. Dat sprake was van een levendig duel illustreerden ook, aan de overzijde van het veld, Ibrahim Afellay en Balazs Dzsudzsak. Plet duo leek een vrije doorloop te krijgen richting vermeer. Attent verdedigen voorkwam net een zeker lijkende treffer. Tenslotte waren ook de gele kaarten voor Robbie Wielaert en vermeer symp tomatisch voor de hectische beginfase. Urby Emanuelson werd bruut uit de wedstrijd geschopt door Afellay. Afellay verdubbelde de voor sprong van de Eindhovenaren uit een vrije schietkans. Weer tien minuten later, maar nog altijd voor de rust, hielp Jan Vertonghen de thuisploeg on bedoeld aan een riante kans. De Belg speelde verkeerd terug, waarna Nordin Amra- bat de mogelijkheid koeltjes verzilverde: 3-0. Vlak voor rust scoorde Luis Suarez nog 3-1. Van Basten: 'Dan hoop je dat we het alsnog kunnen omdraaien. Daar moetje dan ook in geloven. Dat hebben we ook gezegd in de rust. In de tweede helft begonnen we wel gevaarlijk, maar slaagden we er niet in om de 3-2 te forceren.' Uitgerekend oud-Ajacied Jason Culina duwde zijn oude club, die leek op te krabbelen, weer bruut terug in de misère. Op het moment waarop Ajax weer leek aan te sluiten rondde de Australische rechtsback een solo doeltreffend af. De treffer van invaller Miralem Sulejmani was nagenoeg waardeloos. De tegentreffers van Balasz Dzsudzsak (5-1) en Otman Bakkal (6-2) deden ook niet echt meer ter zake. Zondag 19 april 2009 Philips Stadion, Eindhoven - 35.000 Scheidsrechter: Jan wegereef Scoreverloop: 22. Edison Méndez 1-0, 31. Ibrahim Afellay 2-0, 41Nordin Amrabat 3-0, 44. Luis Suarez 3-1, 57. Jason Culina 4-1,66. Balasz Dzsudzsak 5-1,76. Miralem Sulejmani 5-2, 90. Otman Bakkal 6-2 PSV Andreas Isaksson, Jason Culina, Carlos Salcido, Dirk Marcellis, Jermie Bréchet; Timmy Simons Ibrahim Afellay (81. Otman Bakkal), Edison Méndez (87. Jan Kromkamp); Nordin Amrabat (85. Danko Lazovic), Ola Toivonen, Balasz Dzsudzsak Coach: Dwight Lodeweges Niet ingezet: Bas Roorda, Maza, Danny Koevermans, Erik Pieters AJAX: Kenneth Vermeer Gregory van der wiel, Rob Wielaert Oleguer, Thomas Vermaelen Vurnon Anita (36. Jan Vertonghen), Ismaïl Aissati, Eyong Enoh; Luis Suarez, Dario Cvitanich (62. Leonardo), Urby Emanuelson (37. Miralem Sulejmani) Coach: Marco van Basten Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Bruno Silva, Toby Alderweireld, Rasmus Lindgren 1. Ismaïl Aissati in duel met Ola Toivonen. 2. Urby Emanuelson werd uit de wedstrijd geschopt door Ibrahim Afellay. 3. Luis Suarez gaf Ajax nog een sprankje hoop met zijn goal vlak voor rust. 4. Micky Sulejmani maakte er nog 5-2 van.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 25