Niklas Moisander FINS FUNDAMENT ONDER ALKMAARSE GLORIE 23 DE TEGENSTANDER Dat het snel kan gaan in het voetbal heeft Niklas Moisander (23) dit seizoen wel bewezen. Vorig jaar nog acteerde hij namens FC Zwolle in de Eerste Divisie en nu, anno 2009, is hij landskampioen met AZ. Zondag wacht de ontmoeting met zijn voormalige werkgever Ajax. Die wedstrijd tegen Vitesse; hoe verzin je zoiets? Valt hieruit te concluderen dat de spanning jullie te veel was geworden? En dan word je een dag later voor de tv alsnog kampioen dankzij een nederlaag van je voormalige werkgever. En werd het laat? Wilde je niet liever in de ArenA kampioen worden? Waarin heeft jullie ploeg zich dit seizoen onderscheiden van Ajax? Spelen er nog wraakgevoelens mee gezien je Ajax-verleden? Wat verwacht je? 'De nederlaag was echt een grote teleurstelling. Ik kon het niet geloven toen die bal van Alexander Büttner erin vloog. We waren er ziek van na afloop. We wilden heel graag met onze eigen supporters een feestje vieren, maar we hadden pech. Al moet ik zeggen dat we dit seizoen ook een paar keer geluk hebben gehad.' Nee, dat was het niet. We wisten tijdens de wedstrijd dat Feyenoord met I -0 voorstond. Dat zorgde niet voor extra druk. We bleven rustig voetballen en probeerden de bal zoveel mogelijk in de ploeg te houden. Helaas ging het alsnog mis in de slotfase.' 'We hebben die dag met de hele groep in het spelershome gekeken. Gelukkig was PSV - Ajax niet heel spannend en stond het bij rust al 3-1. Het is toch anders om zo kampioen te worden, al waren we wel heel blij natuurlijk. De supporters kwamen na de wedstrijd snel richting het stadion, dat was super. Daarna hebben we alsnog ons feestje gevierd.' 'Na de huldiging bij het stadion zijn we met de spelers naar een restaurant in Bergen gegaan. Daar zijn we tot een uurtje of twee gebleven, om vervolgens nog te gaan stap pen in Amsterdam. Ik heb mijn horloge niet echt in de gaten gehouden, maar volgens mij lag ik er pas rond een uurtje of zes, zeven 's ochtends in. Ach, dat hoort bij een kampioenschap vind ik. Gelukkig hadden we maandag een vrije dag.' 'Het liefste tegen Vitesse thuis, maar na die nederlaag maakte het me niet meer uit hoe we het zouden worden. Dat het zondag alsnog lukte, vond ik prima. De druk is er nu vanaf, dat is lekker.' 'Wij spelen meer als een elftal, doen alles voor elkaar op het veld. Wij beschikken met Mounir (El Hamdaoui, red.) en Moussa (Dembélé, red.) over heel goede spelers, maar wij hebben niet echt grote jongens die boven de groep uit steken. Ajax heeft dat denk ik wel, die hebben meer individuele kwaliteit. 'Nee, dit kampioenschap met AZ is voor mij de beste revanche die er is. Ik heb drie mooie, maar ook moeilijke jaren gehad bij Ajax vanwege mijn zware knieblessure. Niklas Moisander heeft zich ontpopt tot een belangrijke schakel in het elftal van AZ. FOTO: PROSHOTS/JASPER RUHE Daardoor moest ik vertrekken. Maar ik ben zeker niet bitter. Ik kijk uit naar de wedstrijd. Ik heb vroeger alleen met het tweede elftal in de ArenA gespeeld, nooit met het eerste. Nu mag ik er een echte wedstrijd spelen, als kampioen. Voor mij kan het niet mooier.' Het wordt een moeilijk duel, want Ajax vecht nog voor de tweede plaats. Wij moeten niet te slap spelen. De eer staat op het spel en wij willen laten zien dat wij de échte kampioen zijn.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 21