De supporter aan het woord SUPPORTER: CARLA STOPPELMAN Supporters zijn er in alle soor ten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier, in de Ajax-media komen de supporters aan het woord over hun club. in deze aflevering vertelt Carla Stoppelman wat Ajax voor haar betekent. Fan van Ajax sinds: Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? Mooiste Ajax-moment: Mooiste Ajax-doelpunt: Favoriete Ajax-speler op dit moment: Favoriete Ajax-speler uit de historie: Favoriete club naast Ajax? Ajax is voor mij... DARTEN VOOR EEN VOORSPELLING Leeftijd: 55 jaar Woonplaats: Amsterdam, op tien minuten loopafstand van de ArenA Seizoenkaarthouder? Ja. Ik zit in vak 421. Vroeger stond ik eerst in vak F en later in G van de Meer. Wan neer ik achter het muurtje ging staan boven de trap, kon ik het goed zien. Om zeker te zijn van mijn plekje J moest ik ruim tweeënhalf uur voor de wedstrijd in het stadion zijn. 'Ik ben fan van Ajax sinds de mistwedstrijd tegen Liverpool in 1966. Mijn vader was naar het sta dion gegaan, maar kwam terug omdat hij niets kon zien. We hebben toen met elkaar naar de wedstrijd gekeken. Vanaf dat moment was ik verkocht. Ik heb vervolgens de gouden jaren '70 meegemaakt. Ik wachtte de jongens na afloop van de wedstrijd altijd op en zo heb ik een goed contact met ze ontwikkeld. Ik kreeg zelfs an sichtkaarten wanneer de selectie op pad was voor een Europese wedstrijd. Eén speler zette er altijd een kusje bij. Ik weet nog steeds niet wie dat is geweest.' 'Ik ga meestal alleen, maar af en toe gaat mijn dochter Moranni of mijn zoon Yanai mee. Ieder een vraagt aan mij hoe de wedstrijd gaat verlopen. Ik doe namelijk een voorspelling van het aantal Ajax-doelpunten naar aanleiding van de pijlen die ik op een dartbord heb gegooid. Negen van de tien keer komt het uit. De uitwedstrijden kijk ik thuis met mijn gezin. We versieren de televisie. doen de roodwitte verlichting aan en leggen een Ajax-vlag op de grond.' 'Dat was op 19 mei 1972. Ik was op die dag jarig en had van Ajax-bestuurslid Jaap Hordijk, die in de buurt woonde, een kaart gekregen voor de Europa Cupfinale tegen Internazionale van twee weken later, 's Avonds ging ik naar de wed strijd Ajax - Vitesse. We wonnen met 12-1. Na afloop feliciteerden de spelers mij en vertelde Gerrie Mühren dat ze voor mij zo ruim hadden gewonnen.' 'De 1-5 van Piet Keizer uit tegen Feyenoord in 1972. Hij ging op eigen helft een een-tweetje aan met Johan Cruijff en rondde vervolgens af. Keizer bleef na zijn doelpunt stokstijf staan en vernederde Feyenoord met een geniepige lach. 'Urby Emanuelson. Hij komt net als ik uit de Bijlmer. Hij heeft een leuk koppie en mooi lang haar. Het is een echte Ajacied die met zijn ge drevenheid de ploeg op sleeptouw neemt. Via Adrie Koster heb ik zijn shirt gekregen. Ik ben daar erg trots op.' 'Jari hitmanen. Hij was de architect van "1995". Ook Piet Keizer is voor mij bijzonder. Hij was vroe ger mijn buurman. Ik gaf zijn auto altijd een kusje wanneer Ajax een belangrijke wedstrijd moest spe len. Dat bracht geluk. Ooit heeft hij me betrapt en zei hij lachend dat ik beter zijn auto kon wassen dan hem elke keer af te lebberen, haha.' 'Ik volg zoveel mogelijk de ex-Ajacieden in het buitenland. Ik juich mee wanneer een van deze spelers een doelpunt scoort.' 'Een belangrijk deel van mijn leven. De lekkerste verslaving is juichen! Ik heb een roodwit hart en dat heb ik altijd proberen over te brengen op mijn kinderen. Andere kinderen hadden speeltjes en beertjes boven de wieg hangen. Ik hing Ajax- spulletjes op.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 36