SIEMDE JONG geeft @ntwoord 35 GEEFT @NTWOORD Via een e-mail aan de website van Ajax konden supporters een vraag stellen aan Siem de Jong. De middenvelder vertelt onder meer over zijn mooiste doelpunten ooit, zijn favoriete positie en zijn voetballende broertje Luuk. >00 Ajax - Home 4 If C M 'V http://www.ajax.nl/web/show Q» Google voornamelijk rusten. Aan mijn sleutelbeen is niets gedaan, want het moest uit zichzelf helen. Daarna kon ik weer beginnen met oefeningen doen. Ik moest veel bewegingen met mijn schouder maken zoals vallen, opvangen en krachttraining. Na vijf weken mocht ik al een wedstrijd spelen. Het voelt nu goed aan.' Wat is je persoonlijke doelstelling voor het volgend seizoen Chantal van Sermondt, Kampen 'Het is voor mij belangrijk om meer te spelen dan dit seizoen zodat ik dichter bij de basis kom. Dit seizoen heb ik niet zoveel wedstrij den gespeeld.' Wat vind je zo mooi aan Ajax? Juiian Huijsse, Amsterdam 'Het is een grote club, ook op internationaal niveau heeft Ajax een grote status. Het stadion is ontzettend mooi en verder heeft Ajax een rijke geschiedenis. De club heeft veel prijzen gewonnen.' Wat ging er door je heen toen je je eerste Ajax-doelpunt maakte tegen Sparta Rotterdam twee jaar geleden? Brian Middeljans, Julianadorp 'Het doelpunt was zo onverwachts en ik had een dubbel gevoel. Ik viel pas de laatste tien minuten in en toen ik de 2-2 scoorde was ik wel blij, maar ik was ook een beetje teleurgesteld. Een gelijkspel is geen goed resultaat.' Ben jij het eens met de stelling van Michel Platini dat Ajax nooit meer de Champions League kan winnen? Pieter Stover, Delft 'Het is niet onrealistisch, want je ziet heel vaak teams, ook in de UEFA Cup, die voor een stunt zorgen. Je moet wel een heel goed team hebben en dan nog is het erg moeilijk om de Champions League te winnen. Het zou overigens wel heel mooi zijn als het gebeurt.' Wat was jouw gevoel toen je voor Nederland B scoorde tegen Jong Italië? Stefan Koning ter Heege, Delden 'Ik was heel blij dat ik weer eens scoorde. De wedstrijd liep niet zo lekker, ook niet voor mezelf. Het doelpunt was een grote opluch ting. Het is leuk om mee te spelen in Nederland B. Ik was voor de wedstrijd tegen Jong Duitsland ook geselecteerd.' Op welke positie voel je je het meest thuis? Stefan Essers, Katwijk 'Ik speel het liefst op het middenveld, vlak achter de spits. Waar ik ook uit de voeten kan is links- of rechtshalf. Zolang het maar aanvallender is dan de verdedigende middenvelder. Ik vind het wel lekker om te scoren en dicht bij het doel te komen.' Hoe ben je omgegaan met je revalidatie en wat deed je zoal in die tijd? Gerbert van Dijk, Rijswijk 'De eerste twee weken mocht ik helemaal niets doen. Ik moest Ben je nog steeds zenuwachtig als je het veld van de Amsterdam ArenA betreedt? Daan Maasson, Dordrecht 'Ik ben niet zenuwachtig als ik het veld betreed, wel zijn er gezonde spanningen. Het is mooi om voor zoveel mensen te spelen. Als je eenmaal voetbalt, merk je niet echt wat er om je heen gebeurt.' Kun je beschrijven wat je mooiste doelpunt, assist of actie is in je hele voetbalcarrière tot nu toe? Glenn Schipper, Almere 'Met de A2 van Ajax waren we in Japan voor een toernooi. Toen heb ik twee mooie doelpunten gemaakt. Eentje ervan maakte ik in de finale van het toernooi. Gregory van der Wiel speelde de bal diep en ik nam hem aan en schoot hem van buiten het zestienmeterge bied schuin over de keeper het doel in. Dat was ook nog eens in de finale! Het is wel jammer dat we de finale uiteindelijk verloren. In de wedstrijd ervoor maakte ik een stiftje van ruim 25 meter. Dat waren heel mooie goals.' Als je tegenover je broertje Luuk op het veld staat, zijn jullie dan anders tegen elkaar? Vanessa Ricci, Nijmegen 'Ik heb wel eens tegenover mijn broertje gestaan in de jeugd. Ik speelde bij de Ajax-jeugd en hij zat bij De Graafschap en je wilt echt niet verliezen op dat moment. Het liefst wil je ook nog scoren. Als ik hem tegenkom op het veld maak ik gewoon een geintje met hem. Ik heb nog nooit tegen hem gespeeld in het eerste elftal. Hij speelde de vorige keer wel, maar toen was ik nog geblesseerd. Misschien komt er nog een keer dat we tegenover elkaar staan. Het is leuk dat hij nu bij FC Twente een contract heeft gekregen.' Wat wilde je vroeger worden toen je nog geen profvoetballer was? Joner Solomon, Amstelveen 'Ik begon vrij vroeg met voetballen, dus ik wilde altijd al profvoetbal ler worden. Toen ik een jaar of tien was voetbalde ik al bij De Graaf schap. Vanaf dat moment ga je er helemaal voor om profvoetballer te worden Ik heb overigens wel mijn school afgemaakt en mijn VWO-diploma behaald. Ik was zelfs aan een studie begonnen op de Universiteit van Amsterdam, maar ik kwam al vrij snel in het eerste elftal dus ben ik gestopt met de studie. Dat kan altijd nog!'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 33