AJAX DOET GOEDE ZAKEN 'Ajax had hier de laatste drie jaar niet gewonnen en nu dus wel' 31 MARCO VAN BASTEN TERUGBLIK W EREDIVISIE 1-2 (o-D f§) RODA JC - AJAX Ajax bleef Roda JC met 1-2 de baas in het bij vlagen grimmige Parkstad Limburg Stadion. De Amsterdammers misten veel kansen en hielden het door fusieperikelen beïnvloede duel daardoor onnodig lang spannend. Uiteindelijk werden wel prima zaken gedaan. Ajax kwam namelijk met de zege wel weer iets dichter bij de tweede plek op de ranglijst. FC Twente is de grootste con current in de strijd om de felbegeerde plek achter koploper AZ. De Tukkers verspeelden op vrijdagavond dure punten tegen NEC: 1-1. Twee dagen later liepen de Ajacieden op Limburgse bodem twee punten in op Twente. Ajax moet na dit weekeinde nog een punt goedmaken op het collectief van trainer Steve McLaren. De Ajacieden begonnen prima aan de voetbalmiddag waarin het uiteindelijk toch een be hoorlijke dobber had aan het elftal verbeten knokkende Lim burgers. Luis Suarez bezorgde de gasten een vroege voor sprong door al in de tweede speelminuut raak te schieten. De vooractie waarmee de Uru- guayaan zich verloste van tegenstander Davy de Fauw was oogstrelend te noemen. De wijze waarop vervolgens werd afgerond was hard en meedogenloos: 0-1. Suarez hielp Ajax daarmee aan een droomstart in het Parkstad Limburg Stadion, de roerige thuishaven van Roda JC. 'Na die openingstreffer hoop je dat de ploeg het snel kan uitspelen,' blikte Marco van Basten terug. 'Uiteindelijk bleef een snelle tweede treffer uit, ook omdat we niet goed om schakelden. in de tweede helft was de omschakeling wel goed en waren we gevaarlijker. We hebben alleen de kansen niet benut.' De op handen zijnde fusie tussen Roda JC en Fortuna Sittard voorzag de competitiewedstrijd van een grimmige lading. Vanaf volgend seizoen is waarschijnlijk sprake van de fusieclub Sporting Limburg. Ajax moest het hoofd vooral koel zien te houden in geëmotioneerd zuidelijk Limburg. Op enkele zwakke momenten na slaagde de ploeg van Marco van Basten daar aardig in. Al was dat juist voor doelman Kenneth Vermeer na rust niet bepaald simpel. Vooral tijdens de tweede helft belandden steeds meer kapotte stoeltjes in of nabij het doel gebied van de Ajax-keeper, die bewonderenswaardig gecon centreerd bleef. Met spreekkoren, spandoeken en vernield stadionmeubilair protesteerden sommige supporters tegen de geplande fusie. Ver na het doeltreffende schot van Suarez, en ook een handvol kansen voor de thuisploeg later, leek Ismail Aissati de wedstrijd eindelijk te beslissen. Halver wege de tweede helft was de frivole en creatieve midden velder het eindstation van een vliegensvlug uitgevoerde Ajax-aanval. Aissati bleef koel en bezorgde zijn ploeg een 0-2-voorsprong. 'Uiteindelijk kom je dan met een gelukje op 0-2,' zei Van Basten. 'Daarna hoop je dat we het alsnog uitspelen, maar dan wordt het toch snel 1 -2. Tot de laatste minuut bleef de wedstrijd daardoor spannend.' Gezien het spelbeeld was de treffer van Aissati ook niet he lemaal terecht. Het was in die fase eerder de thuisploeg die aanspraak mocht maken op een goal. Nauwelijks een minuut voordat Aissati toesloeg, zag Boldiszar Bodor zijn inzet op de paal belanden. Ook Sekou Cissé was eerder al dichtbij een Roda-treffer. Bodor en Cissé ontpopten zich toch al tot de grootste plaaggeesten voor de Amsterdamse defensie. Met een mix van geluk en goed ingrijpen bleef de schade voor Ajax uiteindelijk beperkt tot één tegentreffer. Jan Vertonghen pakte zijn speelminuten weer mee. De Belg kampte sinds de uitwedstrijd tegen FC Utrecht met blessu releed. Als vervanger van de uitblinkende en altijd gevaarlijke Suarez vierde de middenvelder zijn langverwachte rentree in Ajax 1. zondag 5 april 2009 Parkstad Limburg Sadion, Kerkrade - 17.970 Scheidsrechter: Johan Verbist (BEL) Scoreverloop: 2. Luis Suarez 0-1,66. Ismaïl Aissati 0-2, 72. Sekou Cissé 1-2 RODA JC: Bram Castro; Davy de Fauw Pa-Moudou Kah, Marcel de Jong (79. Willem Janssen), Kris de Wree (89. Edwin Linssen); Laurent Delorge, Ruud Vormer Boldizsar Bodor Anouar Hadouir (53. Jeanvion Yulu-Matondo), Andres Oper, Sekou Cissé Coach: Flarm van Veldhoven Niet ingezet: Cliff Mardulier, Eric Addo, Dieter van Tornhout, Arnoud Sutchuin Djouma AJAX: Kenneth Vermeer; Gregory van der Wiel, Oleguer, Rob Wielaert Thomas Vermaelen Vurnon Anita Ismaïl Aissati, Eyong Enoh; Luis Suarez (78. Jan Vertonghen), Miralem Sulejmani, Urby Emanuelson (58. Dario Cvitanich) Coach: Marco van Basten Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Toby Alderweireld, Bruno Silva, Gabri, Javier Martina 1Ismaïl Aissati was weer heel belangrijk voor Ajax. Hij bekroonde zijn goede optreden met een mooi doelpunt. 2. Al na twee minuten heeft Luis Suarez reden om te juichen. Hij maakte de 0-1. 3. Kenneth Vermeer werd vooral in de tweede helft door de morrende Roda-aanhangers bestookt met stoeltjes. 4. Eyong Enoh was weer aan beide zijden van het veld actief.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 29