25 DE TOEKOMST VS* JONG AJAX BIJNA KAMPIOEN Invaller Siem de Jong was ook doeltreffend voor JongAjax. ong Ajax won maandag zijn thuiswedstrijd tegen Jong Sparta met 2-0. De ploeg van Adrie Koster speelt vol- CLJ gende week tegen Jong PSV en heeft dan aan één punt genoeg voor de landstitel. De zege op Sparta zorgt ervoor dat JongAjax met nog drie duels te spelen negen punten voorsprong heeft op Jong Fey- enoord. De nummer twee op de ranglijst speelde maandag met 1-1 gelijk tegen Jong RKC. Jong NEC kwam tegen FC Twente ook niet verder dan 1-1 en haakte definitief af voor het kampioenschap. De titel kan Ajax nu alleen nog op doelsaldo ontgaan. Maar trainer Adrie Koster gaf na afloop aan dat het eigenlijk niet meer mis kan gaan. 'Dan moet Jong Feyenoord drie wedstrijden met ruime cijfers winnen én zouden wij alles moeten verliezen,' aldus de trainer. Vol gende week speelt JongAjax in Eindhoven tegen Jong PSV. Een puntje is voldoende voor de landstitel. Koster: 'Daar moeten we gewoon kampioen zien te worden.' Het zag er maandag aanvankelijk niet naar uit dat de concur rentie op nog grotere afstand gezet zou worden. Met vrijwel alleen maar spelers van de A-selectie speelde de koploper een ondermaatse eerst helft tegen de Beloften van Sparta. 'We leden veel balverlies, het tempo was te laag en we namen nauwelijks initiatief,' aldus Koster. 'Maar in de tweede helft hebben we ons hersteld. We zetten veel meer druk naar voren en boekten mede dankzij twee mooie doelpunten uiteindelijk een terechte overwinning.' Darko Bodul tekende tegen Jong Sparta met zijn twaalfde competi tiegoal voor de 1-0. Die fraaie treffers kwamen op naam van twee invallers: Darko Bodul en Siem de Jong. Bodul, in de tweede helft het veld ingekomen voor Dario Cvitanich, tekende in de 68ste minuut voor de 1-0. Hij kreeg de bal van Javier Martina, controleerde met zijn borst, hield de bal vervolgens in de lucht en haalde doeltreffend uit. Voor Bodul was het zijn twaalfde competitiegoal. De aanvaller, een beetje teleurgesteld dat hij niet in de basis begon, was blij met zijn treffer. 'Scoren bij een 0-0-stand is altijd heel mooi voor een spits. Maar het is nog belangrijker dat we de drie punten hebben gepakt. We zijn nu echt bijna kampioen.' De tweede treffer viel drie minuten later, was minstens zo fraai en had wel iets weg van het eerste doelpunt. De Jong, invaller voor de in de eerste helft geblesseerd uitgevallen Gabri, nam de bal ook aan in de lucht en volleerde raak. JongAjax kreeg in de slotfase nog behoorlijk veel kansen op een derde treffer. Jan Vertonghen was er het dichtst bij. De Belg schoot in de 89ste minuut van afstand op de lat. JongAjax verzuimde het zichzelf twee weken eerder gemak kelijk te maken in de uitwedstrijd tegen Jong RKC Waal wijk. Ondanks het magere spel werd wel 'gewoon' met 2-4 gewonnen. Dario Cvitanich maakte drie treffers. Ook Siem de Jong was trefzeker. Cvitanich hielp zijn ploeg al in de eerste helft met twee tref fers aan een goede start. Na 35 minuten voetballen keek Jong RKC tegen een 0-2-achterstand aan. Jong Ajax liet de thuisploeg terugkomen in de wedstrijd. Drie minuten voor de rust versloeg Peljto doelman Sergio Padt (1-2) en hij schonk de Waalwijkers daarmee nieuwe hoop. Halverwege de tweede helft leek Siem de Jong de wedstrijd alsnog te beslissen. Zeven minuten later bracht Voskamp de thuisploeg opnieuw dichterbij de Amsterdammers. Dario Cvitanich boorde in de slotminuten alsnog alle Waalwijkse hoop de grond in met de 2-4.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23