'ik voelde vooral heel sterk de be hoefte om bij een andere club opnieuw te beginnen' 11 3 INTERVIEW W ISMAIL AISSATI OPLUCHTING Volledige naam Ismail Aissati Geboren 16-08-1988 Geboorteplaats Utrecht Gecontracteerd 01-07-2008 Contract tot 30-06-2012 Positie Middenveld Vorige clubs PSV, FC Twente Debuut Ajax 22-02-2009, Ajax - FC Volendam 2-1 Wedstrijden/ doelpunten bij Ajax W D Competitie 4 1 UEFA Cup 2 0 Totaal 6 1 Bij Ajax werd hij op zijn eerste werkdag met open armen ontvangen, vertelt Aissati. 'De mensen hier waren absoluut niet terughoudend omdat ik toevallig een PSV-verleden heb. Het voelde eigenlijk meteen vertrouwd, ook door de manier van voetballen die we nastreven. Die past bij mij. En met een paar jongens van Ajax had ik al samengespeeld in allerlei jeugdselecties. Urby Emanuelson, Kenneth Vermeer, Gregory van der Wiel, die kende ik al vrij goed.' Met Emanuelson en Vermeer werd Aissati als speler van Jong Oranje tot twee keer toe Europees kampioen, al was zijn aandeel in de titelprolongatie van 2007 gering nadat hij in de openings wedstrijd tegen Israël geblesseerd was geraakt. Sinds onenig heid met bondscoach Foppe de Haan Aissati's deelname aan de Olympische Spelen verhinderde, is het de vraag waar zijn toekomst als international ligt. De Ajacied heeft thuis twee paspoorten op zijn nachtkastje liggen en kan zo tot zijn 21ste verjaardag kiezen voor welk land hij interlands wil spelen: voor Nederland of voor Marokko, het geboorteland van zijn ouders. 'Ja, mijn keuze staat al vast. En ja, in elk interview wordt er toch weer naar gevraagd. Dat is weieens vervelend, omdat het nu over andere dingen hoort te gaan. Ik ben net weer fit en wil me met Ajax volledig concentreren op de vijf komende wedstrijden, waarin we de tweede plek willen veiligstellen. Als het zo ver is, zien jullie vanzelf wat er gebeurt.' Een begrijpelijke benadering voor iemand die nog niet eens zo lang geleden begon te betwijfelen of hij ooit nog fit zou worden. Na een hoopvolle seizoensvoorbereiding had Aissati begin september een pijnlijke rechterknie overgehouden aan het competitieduel tussen Jong Volendam en Jong Ajax. 'Ik gleed weg en mijn knie knikte toen een beetje naar buiten toe. Dat was al in de eerste minuut van de wedstrijd. Die heb ik wel gewoon uitgespeeld, maar toen we terug waren in Amsterdam kon ik nauwelijks uit de bus stappen.' Een lange periode van revalideren begon, waarin de oorspron kelijke prognose van vier tot zes weken alsmaar verder naar boven werd bijgesteld. Onder begeleiding van de fysiothe rapeuten Pirn van Dord en Mark Rekers probeerde Aissati zijn grenzen telkens iets verder te verleggen, zwoegend in het krachthonk van sportpark de Toekomst. 'Ik heb drie keer een terugslag gehad. Dat was het moeilijkste van alles. Als je denkt dat je er bijna bent, en dan moet je weer van voren af aan beginnen. Weer elke dag precies hetzelfde programma afwerken. Het gevaar bestaat datje dan op een gegeven moment alleen nog maar met jezelf bezig bent, met fit worden. Gelukkig lunchte ik wel elke dag met de rest van de groep in de ArenA. Zo was ik toch nog een beetje onderdeel van de groep.' Dat hij zich nu ook weer op het voetbalveld tus sen zijn collega's kan begeven, voelt derhalve als een grote opluchting. De manier waarop Aissati in Kerkrade zijn doelpunt vierde, sprak wat dat betreft boekdelen. Het schot langs Roda-keeper Castro was dan wel met links, bij het juichen wees de Ajacied juist nadrukkelijk naar zijn rechterbeen; naar die vermaledijde knie die hij maandenlang vervloekte, maar die hem nu eindelijk weer gehoorzaamt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 14