AJAX cultuur ENKELBLESSURE VOOR GABRI AJACIED VAN DE WEDSTRIJD WITSCHGE SCHEURT ACHILLESPEES Jan wie? Jan Weggelaar... U kent hem niet? Kan het u niet helemaal kwalijk nemen. Speelde 22 wedstrijden (15 competitie-, 5 beker- en 2 Europese duels) in ons roodwit in het seizoen 1980-1981 en scoorde daarin één keer, in een competitiewedstrijd. Jan Weggelaar, een kleine dribbelaar, die met diezelfde lengte zich thans beweegt op het grensgebied van kunst, cultuur en techniek en met wie het zeer goed Duvel drinken is en filosoferen in café Krom, utrechtsestraat, waar ik niet zoveel meer kom vanwege mijn overgang naar de Brabantse Wal. Daar in Brabant heeft Jan ook z'n voetbalsporen achter gelaten, want hij speelde voor de Tricolores. Een pracht van een aanduiding voor Willem Mooie club, bomvol traditie en stijl, beschaving. Althans, daar stond men om bekend, maar in het huidige moderne voetbal lijkt het soms nauwelijks mogelijk een hoog beschavings niveau te handhaven. Ook in Tilburg is weieens wat voor gevallen om wenkbrauwen bij te fronsen. En nu kom ik bij wat me van het hart moet. Bij ons heb ben we beschaving ook hoog in het vaandel staan. En terecht. In onze jeugdopleiding wordt niet alleen nadruk gelegd op techniek, tactieken wedstrijdmentaliteit, maar ook op omgangsvormen, op een waardig met elkaar ver keren, op gepast gedrag. Niet helemaal vanzelfsprekend in een tijd waarin in elk programma op radio en tv en bij elke gelegenheid geroepen wordt dat je mag zeggen wat je wilt, dus beledigen onder het mom van vrijheid van meningsuiting. Enfin, onze jeugdopleiding heeft zeer velen voortge bracht die het ver geschopt hebben. Tot in het wit van Real Madrid. Ik vond het derhalve pijnlijk dat Wesley Sneijder zo verongelijkt deed in niet mis te verstane houding en gebaar toen hij eens niet in de basis van Oranje stond. Met het stijgen van het banksaldo gaat de bescheiden heid blijkbaar navenant naar beneden. Wesley mag God op z'n blote knieën danken dat hij - van eenvoudige komaf - met een talent gezegend is dat Ajax hem oppikte en opleidde, en daardoor tot in Madrid mocht geraken. Natuurlijk heeft hij ook een eigen bijdrage geleverd. Enfin, hierover is het zeer goed filosoferen en doorpraten met Jan Weggelaar. En om volledig te zijn: ook Bram Braam, Martin van Geel, Edwin Godee, Mare Overmars, Jaap Stam, John Veldman, Kevin Bobson, Denny Landzaat, Dennis Schulp, Winston Haatrecht, Hans Werdekker, Michel Kreek, Clyde wijn- hard, Tomas Galasek, Kenneth Vermeer en Rydell Poepon droegen zowel het rood-wit-blauw, als dat mooie shirt zonder het blauw. Martin van Geel was bovendien van beide clubs technisch directeuren CoAdriaanse was van beide trainer, alsmede uiteraard nu ook de sympathieke Alfons Groenendijk. Sponsor Gabri heeft tijdens de wedstrijd Jong Ajax - Jong Sparta maandagavond zijn rechterenkel verstuikt. De Spaanse middenvelder, die eerder terugkeerde van een kuitblessure, is minimaal twee weken uitgeschakeld. Gabri mist in ieder geval de wedstrijden tegen Willem II en PSV. Assistent-trainer Rob Witschge heeft tijdens een partijtje voetvolley zijn linkerachil lespees gescheurd. Witschge heeft inmiddels een operatie ondergaan. De komende tijd kan hij niet op het trainingsveld staan. Hoe lang hij uit de roulatie blijft, is nog niet bekend. Trainer Marco van Basten lost de opengevallen plaats voorlopig intern op met Pieter Huistra, die al bij Ajax meeliep. Huistra zal enkele van de taken van Rob Witschge overnemen. Na de laatste thuiswedstrijd, het UEFA Cupduel tegen Olympique Marseille (2-2), werd Vurnon Anita uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Het door wedstrijdsponsor Sponsor Bingo Loterij ter beschikking gestelde geldbedrag van 250 euro werd door Vurnon ter beschikking gesteld aan het Fonds Gehandicaptensport. tekst Klaas Vos ticiei v/ccl:

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 10