Rob Wielaert Geboren: 29 december 1978 te Emmeloord Clubs: PSV, FC Den Bosch, N.E.C., FC Twente en Ajax Positie: Verdediger 1 '-£-v F I Al op negenjarige leeftijd werd hij door PSV gescout. Rob Wielaert speelde er enkele wedstrijden in de hoofdmacht maar komt inmiddels uit voor concurrent Ajax. In de winterstop verhuisde je van FC Twente naar Ajax. Hoe is die overstap bevallen? "Vanaf de eerste dag ben ik heel goed opgevangen. Daarom voelde ik me er meteen thuis. Ook het vooroordeel dat Ajax een koude en kille club zou zijn bleek niet te kloppen. In tegendeel zelfs. Zo is Marco van Basten bijvoorbeeld heel toegankelijk en kan ik zijn kantoor binnenstappen als ik daar behoefte aan heb. Marco is elke dag bezig met het verbeteren van de verschillende processen binnen de groep. Gelukkig wordt het resultaat daarvan de laatste weken steeds meer zichtbaar. Dat is maar goed ook, want het is natuurlijk wel zo dat er bij Ajax per se elke week gewonnen moet worden." De doelstelling om dit jaar kampioen te worden hebben jullie inmiddels echter moeten bijstellen. Trainer: Marco van Basten Stadion: Amsterdam Arena (51.628 plaatsen) Begroting: 65 miljoen euro (hoogste van Nederland) "Helaas wel. Ook is het jammer dat we voor de nationale beker en in de UEFA Cup zijn uitgeschakeld. Het positieve daarvan is dat we ons nu volledig op de tweede plaats kunnen richten die deelname aan de Champions League veiligstelt. Typisch is dat we die plek ten koste van FC Twente moeten zien te bemachtigen. Ik gun ze alle succes, maar hoop natuurlijk toch dat we boven mijn vorige club zullen eindigen." Hoe schat jij als buitenstaander de huidige positie van Roda JC in? "Gedurende dit seizoen heb ik altijd het gevoel gehad dat Roda JC een heel goede selectie heeft. Tijdens de eerste competitiewedstrijd, die ik nog met FC Twente in Kerkrade speelde, vond ik ze heel gevaarlijk. Gezien de kwaliteiten van de selectie staan ze in mijn optiek daarom veel te laag. Wel is het duidelijk dat er een bepaalde onrust heerst. Zoiets heeft altijd zijn uitwerking op de groep. Hoewel ik me niet kan voorstellen dat de club degradeert, zullen ze nu echt moeten beseffen dat er punten gehaald moeten worden. Want het zou absoluut zonde zijn als Roda JC met zo'n prachtig stadion uit de eredivisie verdwijnt."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 7