I I N/oorbPEadhouwinQ belangrijk. Mijn goede gevoel werd bevestigd en dat vond ik fantastisch om te zien. Ik denk nu echt dat we als team niet meer van slag raken door externe factoren. Dat stemt mij tevreden en dat biedt perspectief voor de toekomst." Wat vooral tegen ADO Den Haag opviel, was dat de groep met het hart voetbalde. "Dat deden ze de weken daarvoor ook, maar toen kwamen we niet op voorsprong. Tegen ADO Den Haag was dat wel het geval en toen zag je dat er een last van het team afviel. In plaats van twijfel en kwetsbaarheid viel de mentale druk weg, ontstond er vertrouwen en voelden we dat we de wedstrijd naar onze hand konden zetten. En als je ergens volledig in gelooft, kun je pas écht met het hart spelen." In hoeverre heeft het herstel van Andres Oper daaraan meegedragen? "De wedstrijd tegen ADO Den Haag was heel cruciaal en gelukkig was Andres net op tijd fit. Als een echte professional heeft hij naar die wedstrijd toegeleefd en stond hij er meteen. Zijn aanwezigheid geeft de groep meer vertrouwen omdat hij een type is dat het verschil kan maken. Tegen ADO Den Haag brak hij met zijn treffer de wedstrijd open en ook bij het tweede doelpunt was zijn rol beslissend. De groep heeft Andres nodig om het gevoel te hebben een doelpunt te kunnen maken waardoor ook bij Sekou Cissé en 'Yulu' de druk wegvalt. Laten we hopen dat we de komende weken nog veel van Andres kunnen genieten." Met Ajax ontmoet u vanmiddag een ploeg die de laatste weken in een prima vorm verkeert. Treft u dat team op het verkeerde moment? "Dat weet je nooit. In de laatste duels tegen Olympique Marseille en NAC Breda haalde de ploeg inderdaad een heel hoog niveau. Daarentegen zijn er de afgelopen twee weken zestien spelers uit de eerste kern onderweg geweest voor interlandverplichtingen. Daarvan is een aantal pas vrijdag teruggekeerd. Feit is in elk geval dat Ajax een heel talentvolle, jonge groep heeft die op elk moment in een wedstrijd een kans kan creëren. De uitdaging voor ons is om thuis tegen een topploeg minimaal een punt te pakken. Dat zou namelijk aan het einde van de rit nog wel eens cruciaal kunnen blijken. Als dat lukt zijn we pas écht klaar voor de strijd van de komende weken!" RodaJC, Postbus 1156, 6460 BD Kerkrade, T: 045 - 6317000, F: 045 - 6317100 E: info@rodajc.nl, I: www.rodajc.nl, Teletekstpagina's: L1 672

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 5