GRACIEUSE TECHNICUS HOOPT OP MASSALE STEUN rugnummer Met lijn geweldige techniek staat hij te boek als de beste voetballer van Roda JC. Toch is Anouar Hadouir wel degelijk zelfkritisch. Anouar Hadouir gaat er eens goed voor zitten. Pissig als hij nog steeds is over de recente kritiek aan het adres van Harm van Veldhoven. "De leiding zocht na het vertrek van Raymond Atteveld een tegenpool en die hebben ze gevonden", zegt de man die blij is met de komst van de nieuwe coach. "Van Veldhoven is niet alleen een rustige en beschaafde man, maar ook een heel goede trainer. Iemand die de spelers een bepaalde vrijheid geeft, maar ook hard en gevarieerd traint en tactisch zijn werk prima doet." Er is nog een aspect dat de technisch begaafde middenvelder aanspreekt. "Van Veldhoven is een trainer die van creativiteit houdt, dat ligt mij wel. Daarom zou ik nog jaren met hem willen samenwerken." Anouar Hadouir begrijpt dan ook niet waar de kritiek vandaan komt. "In ieder geval niet vanuit de spelersgroep", klinkt het stellig. "Dat weet ik zeker." Over zijn eigen prestaties is hij dit seizoen gedeeltelijk tevreden. "De eerste vier duels miste ik vanwege een meniscusoperatie, vervolgens haalde ik een goed niveau. Na een paar mindere wedstrijden belandde ik echter op de bank." Sinds de komst van Harm van Veldhoven wist hij zijn basisplek te heroveren. "De laatste weken heb ik een heel goede periode gekend, al had ik wel wat meer doelpunten mogen maken. Bij vlagen laat ik zien wat ik kan, al realiseer ik me dat de toeschouwers nog meer van me verwachten." Hij weet dat hij het in zich heeft om wedstrijden te beslissen. "Probleem is dat ik er, in vergelijking met afgelopen seizoen, veel meer voor moet doen om in scoringspositie te komen. Toen ging de aandacht van de tegenstanders voor een groot gedeelte uit naar topscorer Roland Lamah. Nu moet ik vooral via individuele acties in scoringspositie zien te komen. Daardoor ontbreekt de kracht in de eindfase nog wel eens." Hij is ervan overtuigd dat Roda JC zich dit seizoen veilig speelt. "Al is het maar met één doelpunt verschil. Vandaag moeten we tegen Ajax met veel strijd en beleving minimaal een punt zien te pakken. Als dat lukt stijgt het zelfvertrouwen en kunnen we ook in de komende uitwedstrijden tegen N.E.C. en FC Twente stunten. Wanneer we FC Volendam en Willem II dan ook nog verslaan, kunnen we op vakantie gaan en volgend seizoen vlammen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 13