en FC Utrecht boekte de ploeg prima resultaten die de hoop in de harten van alle Ajacieden deden terugkeren. De ploeg deed dezelfde harten huilen met slecht voetbal en bizarre nederla gen bij Willem II, SC Heerenveen, FC Volendam, FC Groningen, wederom SC Heerenveen, alsmede een gelijk spel bij ADO Den Haag. De keuzes die Marco 'bij-mij-weet-je- het-nooit' van Basten gedurende het seizoen daarbij maakte, pakten de ene keer prima, maar de andere keer faliekant verkeerd uit. Spelers gingen van de basis naar de tribune en vice versa, van de ene op de andere week. De buitenwereld gaat Van Basten's sportieve keuzes vaak boven de pet en je zou daarom denken dat zijn spelers wel erg sterk in de schoenen moeten staan. Verloren is het seizoen voor Ajax echter nog niet. Plaats twee is nog immer onder handbereik, te meer daar de huidige nummer twee - FC Twente - nog op visite dient te komen in de ArenA. De Amsterdam mers krijgen voor die tijd ook nog de aanstaande kampioen op bezoek en moeten nog naar Eindhoven. Geen flauw staartje van het seizoen dus voor de mannen van Van Basten. Bovendien zal de ploeg ervoor moe ten zorgen dat het onderweg naar die finales geen averij oploopt, zoals vanmiddag in Breda bijvoorbeeld. Wat dat aangaat zijn de statistieken Ajax bijzonder gunstig gezind: van de 41 wedstrijden die beide ploegen op Bredase bodem tegen elkaar afwerk ten, gingen de Amsterdammers er 28 keer met de punten vandoor. De ont moeting eindige zeven keer in een ge lijkspel en slechts zes keer waren het de NAC-supporters die het stadion al feestvierend verlieten. De laatste keer dat dat gebeurde - voor de competitie dan - was op 21 september 2003. Een wedstrijd die met name Nourdin Bou- khari zich vast nog goed zal kunnen herinneren. Hij scoorde toen namelijk de 1 -0 voor zijn toenmalige én huidige club... Cvitanich SUAREZ 15 SULEIMANI 7 CVITANICH 7 Sulejmani Suarez Emanuelson Schilder Vermaelen Wielaert Vermeer Bij de buitenwacht is hij meer gehaat dan geliefd, maar eerlijk is eerlijk, Luis Suarez is een geweldige speler. De Uruguayaan is zo'n beetje de enige speler bij Ajax die een sei zoen lang al vrij constant presteert. En gemakkelijk wordt het hem daarbij niet gemaakt, want niet allen werd hij zelf regelmatig op verschillende posities in gezet, hij moest ook altijd maar zien wie er om hem heen speelden. Geholpen door zekere automatismen werd Suarez dus bepaald niet dit seizoen. Niet dat hij die nou zo hard nodig heeft, want Suarez trekt gedurende een wedstrijd toch wel zijn eigen plan. De aanvaller is daarbij niet uit het veld te slaan of schoppen. De Uruguayaan scoort, laat scoren, trekt gaten voor anderen en hij zet wed strijden in vuur en vlam als de situatie erom vraagt. Van een beetje intimidatie is Suérez niet vies. Het wordt,hem door zijn tegenstanders meestal niet in dank afgenomen, maar het maakt wél een echte winnaar van hem. En winnaars, die halen de top. Luis Suarez ook. Is het niet goedschiks, dan maar kwaadschiks... 17 HM MEM-MM

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 16