De supporter aan het woord 'IK HEB ALTIJD INTERESSE IN DE HELE CLUB' SUPPORTER: WIM SCHOEVAART Fan van Ajax sinds: Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? Mooiste Ajax-moment: Mooiste Ajax-doelpunt: Favoriete Ajax-speler op dit moment: Favoriete Ajax-speler uit de historie: Favoriete club naast Ajax? Ajax is voor mij... ■*K. Supporters zijn er in alle soor ten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier, in de Ajax-media komen supporters aan het woord over hun club. in deze speciale aflevering vertelt clubarchivaris Wim Schoevaart wat Ajax voor hem betekent. Leeftijd: 90 jaar Woonplaats: Amsterdam Seizoenkaarthouder? Heb ik niet nodig, want ik ben Erelid van Ajax. 'Ik ben alweer 78 jaar trouwe fan van de club. Mijn vader, Frans Schoevaart, speelde bij Ajax en werd later voorzitter van de club. Mijn oom Jan Schoevaart was vroeger penningmeester. Ik begon mijn carrière bij Ajax op twaalfjarige leeftijd. Toen ik stopte met voetballen, bleef ik altijd actief binnen de club. Ik ben al jaren de clubarchivaris en verder ben ik ook Erelid van Ajax.' 'Dat verschilt iedere keer. Soms kijk ik met bestuurslid Jan Neefjes naar een wedstrijd en weer een andere keer met oud-voorzitter André Kraan.' 'Er zijn verschillende Ajax-momenten die ik koester. Wanneer het eerste elftal van Ajax de landstitel binnensleept of in de Champions League speelt, zijn dat mooie momenten. De Bordjesclub is ook een mooie herinnering en erkenning. In 2005 heb ik een bord gekregen voor mijn 75-jarig lidmaat schap van Ajax, dat is een hele prestatie. En natuurlijk de verjaardag van Ajax. Dat is altijd leuk om te vieren.' 'Het mooiste Ajax-doelpunt voor mij is alweer een tijdje terug. Ik was pas twaalf jaar en ik speelde voor het eerst in het team van Aspiranten-C. Ik maakte mijn debuut tegen de club ADW uit Amsterdam. De wedstrijd wonnen wij met 3-0 en het mooiste van alles is dat ik alledrie de doel punten heb gescoord!' 'Ik vind Maarten Stekelenburg een heel goede speler. Qua lengte en zijn rustige uitstraling doet hij mij veel denken aan Edwin van der Sar. Een heel goede keeper is het.' 'Er zijn meerdere spelers die ik tot mijn favorieten reken. Piet van Reenen is er een. Hij is de topscorer aller tijden van Ajax. In totaal heeft hij 273 doelpunten gescoord in 237 wedstrijden. Nog een favoriete speler van mij is Jan de Natris, deze speelde overigens eerder dan Van Reenen, in 1918. Hij speelde rechtsbuiten bij Ajax, maar als hij voor het Nederlands elftal uitkwam, speelde hij altijd linksbuiten. En twee andere uitstekende spelers waren Wim Anderiesen Sr. en Ruud Krol. Twee heel begaafde voetballers in de achterhoede.' 'Sparta Rotterdam is een mooie en oude club naast Ajax. Ook deze club organiseert een diner speciaal voor mensen die al jaren wat betekenen voor de club, het Rood-Witte Mannendiner. En Sparta heeft bijna dezelfde shirts als Ajax.' 'Voor mij betekent Ajax plezier. Het is een echte club met een rijke historie. En verder ben ik altijd geïnteresseerd in de hele club,.van het eerste elftal tot aan de Zaterdag-elftallen!'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 32