DARKO BODUL geeft ©ntwoord Via een e-mail aan de website van Ajax konden supporters een vraag stellen aan Darko Bodul. De aanvaller vertelt onder meer over zijn toekomstplannen en zijn 'broer' Micky Sulejmani. GEEFT @NTWOORD no C 'T http://www.ajax.nl/web/show Welke onderdelen van jouw spel zou je graag nóg beter willen maken? Bas Bloemer, Westbeemster 'Ik moet nog preciezer in mijn spel worden. Ik kan nog beter le ren kaatsen en ben soms iets te gemakzuchtig. Ook moet ik nog sneller voor de goal komen bij een voorzet. Ik werk hard om al deze dingen te verbeteren, en het gaat aardig. Ik heb al best veel gescoord dit seizoen.' Op welke leeftijd ben je ontdekt en bij welke club speelde je toen? Tigo van Stam, Anna-Paulowna Toen ik 15 was, kwam ik bij Heerenveen, maar ik moest terug naar Oostenrijk om mijn school af te maken. Op mijn 16de ben ik toen weer naar Heerenveen gegaan en zo is mijn carrière in Nederland begonnen. Voor die tijd speelde ik in Wenen, bij Vienna. Ik ben begonnen toen ik een jaar of acht was.' Welke nationaliteiten heb je en voor welk land speel je? Nicky Klok, Nijmegen Tk heb een dubbele nationaliteit, de Kroatische en de Oostenrijkse. Ik ben geboren in Sarajevo en we zijn tijdens de oorlog gevlucht naar Oostenrijk. Ik ben in Wenen opgegroeid. Voor mijn voetbalcarrière heb ik ervoor gekozen om voor Kroatië uit te komen.' Wie vind je de vervelendste speler waar je ooit tegen hebt ge voetbald? Isaiah Scholtus, Trichterberg Toen ik nog voor Jong Heerenveen speelde, moest ik een keer tegen Jong Sparta en daar speelde een heel vervelende verdediger. Hij zat voortdurend tegen me te praten en haalde allerlei nare trucjes uit als de bal niet in de buurt was. Met Jong Ajax heb ik tegen Kevin Hofland en Patrick Pothuizen gespeeld en dat zijn beiden goede, harde verdedigers.' Heb jij een ritueel voor de wedstrijd? Tim de Haan, Amstelveen 'Op de wedstrijddag ga ik een beetje buiten lopen, wat strekken. Verder ben ik rustig thuis en denk ik na over de wedstrijd; dat ik moet scoren en een goede wedstrijd moet spelen. In de kleedkamer heb ik niet veel vaste rituelen. Alleen kies ik wel altijd met welke kleur schoenen ik ga spelen. Op de blauwe heb ik het meeste gescoord, dus die worden het meestal.' Ben jij een spits die het liefst met twee vleugelspelers speelt? Of kan jij ook in een 4-4-2-systeem spelen? Leendert Baay, Zoetermeer Tot nu toe ben ik bij mijn clubs gewend om met drie spitsen te spelen. Maar in de nationale selectie spelen we 4-4-2 en, ik weet Home ©L&2 Qr Googt ook niet precies waarom, dat gaat ook goed. Maar drie spitsen vind ik gemakkelijker.' Denk je dat je de nieuwe Huntelaar kunt worden met jouw kwa liteiten? Christian de Jong, Dokkum Tk denk het wel, al ben ik er natuurlijk nog lang niet. Ik ben nog jong. Ik hoop dat ik een kans krijg bij Ajax 1 en ik heb wel zoveel zelfver trouwen dat ik denk dat ik dan een goede spits kan worden.' Hoe is het om bij Micky Sulejmani in een huis te wonen? Naftali Schrijver, Abcoude Tn Heerenveen waren we ook altijd samen. Tot onze verrassing gingen we ook samen naar Ajax. We zijn net broers en kunnen bij elkaar terecht als er problemen zijn. We maken, net als echte broers, ook weieens ruzie. Maar Micky is een goede, gezellige jongen.' Waar zie je jezelf over vijfjaar? Maarten Kappelle, Voorburg 'Als ik geen zware blessures krijg, misschien bij een Europese top club als Inter of Manchester United. Natuurlijk moet ik eerst in Ajax 1 komen en daar een vaste plaats afdwingen. Ajax is altijd mijn droomciub geweest, dus het is heel mooi dat ik hier mag spelen.' Kan Ajax met deze spelers de UEFA Cup winnen? Jorden Roeien, Voorhout 'Tot nu toe gaat het goed. Fiorentina was favoriet en die hebben we toch maar mooi uitgeschakeld. Er is veel kwaliteit in Ajax 1 en we kunnen ver komen. Natuurlijk heb ik de uitwedstrijd in Marseille gekeken. De 2-1 daar is niet slecht. Met de steun van het thuispubliek kan Ajax van Olympique winnen en de volgende ronde halen.' Wanneer verwacht jij een vaste waarde te zijn voor Ajax 1 Sebastiaan Kloese, Hilversum 'Ik hoop volgend seizoen. In de voorbereiding moet ik het laten zien en een vaste plek afdwingen.' Wat vind jij het mooiste van de Amsterdamse supporters? Julian Huijsse, Amsterdam 'Ze leven elke wedstrijd heel erg mee. We mogen blij met ze zijn, Ajax heeft de beste supporters van Nederland. Ik hoop snel in een volle ArenA te mogen spelen!'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 29