AJAX SPAART KRACHTEN 'Het was geen mooie wedstrijd, maar we hebben het wel goed uitgespeeld' EREDIVISIE MARCO VAN BASTEN (g) 3-0(2-0) H AJAX - DE GRAAFSCHAP 27 TERUGBLIK W Ajax moest tegen De Graafschap sporadisch waken voor ge vaar en boekte een probleemloze 3-0-zege. De Amsterdam mers hoefden aan de vooravond van de UEFA Cupreturn tegen Marseille geen bovenmatige inspanningen te leveren. Drie dagen na de eerste ontmoeting met Olympique Mar seille en drie dagen voor de return in de Amsterdam ArenA wachtte Ajax het - met alle respect - 'tussendoortje' met De Graafschap. Hoeveel fysieke krachten hadden de Aja- cieden enkele dagen eerder verspeeld in de Zuid-Franse havenstad? En in welke vorm leefde de thuisploeg toe naar de terugwedstrijd tegen de ploeg uit Marseille? Het wa ren enkele vragen die leefden onder de 49.587 toeschou wers in de ArenA. De paarse uittenues van De Graafschap deden in ieder geval terug denken aan het succesvolle tweeluik met Fiorentina. 'we hebben ismaïl Aissati uit voorzorg aan de kant gehou den,' vertelde Marco van Bas ten na afloop. 'Daarbij heb ik voor de wedstrijd tegen Olympique goede hoop dat Enoh en misschien ook Lindgren er woensdag weer bij kunnen zijn.' Oud-Ajacied Erik Heijblok maakte al na 23 minuten kennis met de scherpschutter die in Luis Suarez schuilt. De üruguayaanse Ajacied stuurde de bal uit een vrije trap van afstand precies in Doetinchemse doel. Heijblok was volmaakt kansloos op de stijlvolle inzet van Suarez. Nauwelijks zeven minuten eerder kwam Ajax nog goed weg. De Graafschap-spits Luuk de Jong kreeg een vrije kopkans, maar zag zijn inzet op het laatste moment gekeerd door de attente Oleguer. De uitgespeelde doelman Kenneth vermeer zag tot zijn opluchting hoe de Spanjaard op de valreep redding bracht. Na de fraaie openingstreffer drukte Ajax goed door. Vlak voor rust deed Dario Cvitanich zich gelden. Na goed voorbereidend werk van Urby Emanuelson, de creatieve en aanvallende mid denvelder in de ploeg van Van Basten, dwong de Argentijn Heijblok tot een capitulatie. Cvitanich dribbelde en dreigde er lustig op los, om de bal vervolgens hoog in het doel van de gasten te werken: 2-0. De Ajacied tekende daarmee voor zijn eerste treffer sinds het thuisduel met ADO Den Haag in december. Ook na rust behield Ajax het beste van het spel. De sterk spelende Oleguer leek de thuisploeg vlak na de pauze aan een derde treffer te helpen. Met een korte voetbeweging werkte hij de bal maar nét naast het doel van Heijblok. Ook aanvoerder Thomas Vermaelen kon bijna juichen na een prima poging. De Belg had de pech dat zijn kanonskogel, uit een volley, op de lat eindigde. Het bleef echter waken voor een aansluitings treffer van de gasten. Midden velder Rogier Meijer hield Ajax bij de les met zijn schot op de lat. Suarez gooide de wedstrijd een handvol minuten later de finitief in het slot. Na een overtreding van Léon Hese op de Uruguayaan, schoot Suarez zelf raak vanaf elf meter. Met de jonkies Toby Alderweireld (vervanger van Oleguer) en Daley Blind (voor Sulejmani) in de gelederen, speelde Ajax de wedstrijd rustig uit. Extra krachten hoefden, met het oog op de belangrijke tweede ontmoeting met l'OM niet meer te worden verspild. 'Het was al met al een stroeve wedstrijd,' velde de Ajax-trainer een laatste oordeel. 'Maar dat had te maken met onze laatste twee wedstrijden en in het bijzonder ook met het feit dat we de uitwedstrijd tegen Olympique met tien man uitspeelden. Hier en daar was te merken dat sommige spelers wat last hadden van vermoeid heid. Het was geen mooie wedstrijd, maar we hebben het wel goed uitgespeeld.' Zondag 15 maart 2009 Amsterdam ArenA - 49.587 Scheidsrechter: Ben Haverkort Scoreverloop: 23. Luis Suarez 1-0, 42. Dario Cvitanich 2-0,70 Luis Suarez 3-0 (pen.) AJAX: Kenneth Vermeer; Bruno Silva Oleguer (72. Toby Alderweireld), Rob Wielaert, Thomas Vermaelen vurnon Anita, Urby Emanuelson, Robbert Schilder; Luis Suarez, Dario Cvitanich (60. Leonardo), Miralem Sulejmani (75. Daley Blind) Coach: Marco van Basten Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Ismaïl Aissati, Jeffrey Sarpong, Darko Bodul DE GRAAFSCHAP: Erik Heijblok Muslu Nalbantoglu, Léon Hese, Joost Volmer Jordy Buijs; Rogier Meijer, Stijn Wuytens (85. Peter Jungschlager), Joep van den Ouweland; Resit Schuurman, Luuk de Jong (63. Jason Oost), Ben Sahar (75. Steve de Ridder) Coach: Darije Kalezic Niet ingezet: Nicolas Cinalli, Reinier Robbemond, Henrico Drost, René Bot 1Mooie vreugdesprong van Luis Su arez nadat hij met een fraaie vrije trap Ajax op 1 -0 heeft gezet. 2. Bruno Silva speelde als vervanger van de geschorste Gregory van der Wiel een prima wedstrijd. 3. Dario Cvitanich haalt doeltreffend uit en brengt Ajax op 2-0. 4. Oleguer werd uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd, deze keer gesponsord door ATP.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 25