Boudewijn Zenden komt graag naar de ArenA 16 DE TEGENSTANDER Alleen Duitsland en Italië ontbreken nog op de indruk wekkende palmares van Boudewijn Zenden. De 32-jarige middenvelder speelde al in Nederland, Spanje en Enge land en maakt sinds dit seizoen deel uit van de equipe van Olympique Marseille. Hij voorziet een mooi duel in Amsterdam vanavond. Hoe is er in Marseille gereageerd op de 2-1-overwinning op Ajax in de eerste ronde? Er gebeurde ontzettend veel in de beginfase van het duel in Marseille. Hoe komt het dat trainer Erik Gerets niet altijd een beroep op je doet? Wat voor een wedstrijd verwacht je vanavond? Waarin schuilt het gevaar voor jouw werkgever? Hoe is het om weer terug in Nederland te zijn? WIJ HEBBEN DE BESTE KAARTEN' 'Een beetje teleurgesteld. De tegengoal die we incasseerden, maakt het nog spannend. Maar op basis van het eerste duel verdienen wij het om door te gaan. In mijn ogen hebben we in Marseille terecht gewonnen. We scoorden twee keer en kregen genoeg kansen. Als het 3-1 of 4-1 was geworden, had Ajax niets kunnen zeggen. Aan de andere kant is dit uitgangs punt altijd beter dan een gelijkspel. Wij hebben de beste kaarten in handen.' Vorige week wilde we Ajax meteen onder druk zetten en het tempo van de wedstrijd dicteren. Dat lukte aardig, maar nadat we met elf tegen tien kwamen te spelen, ging dat minder. Dat zie je wel vaker; het is net alsof je door de numerieke meerderheid dan onbewust een stapje minder doet. Via mijn invalbeurt probeerde ik het spel meer vanaf de zijkanten te laten lopen. Steeds van links naar rechts, zodat de tegenstan der uit elkaar wordt getrokken. Dat lukte een paar keer, zoals met de kans voor Niang. Die bal ging curieus via de paal en keeper Kenneth Vermeer niet in het doel.' 'In december stond ik juist vaak in de basis. Door een bescha digde zenuw lag ik er daarna een aantal weken uit. Zodoende raakte ik mijn plek kwijt. Volgens mij ben ik vervolgens nog een paar keer goed ingevallen. Op basis van mijn kwaliteiten heb ik wellicht recht op meer speelminuten, maar de trainer bepaalt. En met zijn keuzes moet ik omgaan. Ook hangt het van het speelsysteem af of ik begin. Ik kan zowel op de flanken als centraal op het middenveld uit de voeten. Maar we hebben een prima selectie, dus de trainer heeft meer mogelijkheden.' 'Wij willen in een Europees uitduel altijd scoren. Anders loop je net als Fiorentina het risico dat Ajax er in de laatste Niet altijd basisspeler, wel belangrijk voor Marseille: Boudewijn Zenden. FOTO: PROSHOTS/DPPI fase eentje binnenschiet. En dan staan we met lege handen. Omdat Ajax ook moet komen, verwacht ik een mooie en aanvallende wedstrijd.' Bij ons duurt het omschakelen soms lang, waardoor we te- gengoals krijgen. We scoren veel, maar worden op de counter ook weieens verrast. We hebben veel jongens die graag drib belen. Balverlies is echter dodelijk als je zo "hoog" (met veel ruimte in de rug, red.) speelt zoals wij. Als iedereen bij ons zijn eigen wedstrijd gaat spelen, komen wij in de problemen. Maar worden de taken gewoon uitgevoerd, is er niets aan de hand.' Ik vind het altijd leuk om in de ArenA te voetballen. Hier heb ik met PSV en Oranje veel gewonnen en ook weieens een goaltje meegepikt. Het is een fantastisch stadion, met een goede sfeer.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 15