AJAX cultuur AMSTERDAM ARENA IS ROOKVRIJ HAMSTRINGS AJAX VANDAAG 15.03.1981 28 jaar geleden Semitendinosus Semimembranosus Biceps femoris Een trio van staal Dat deze spieren bij Acceleratiedrift Knappen als takken Lijkt paradoxaal tekst Huisdichter Cornelis Maart 2009 il .3 ïy Ollekebolleke? 'Goed gezien. Is net een prachtig boekje uitgekomen met de beste ollekebollekes van Drs. P met de titel "Zeslettergre- pigheid". Kopen! Wordt ook haarfijn uitgelegd wat de regels zijn. Heb ik dit keer wat mee gesjoemeld, ben ik bang. Vroeg vrijdag op de training aan Jos Kortekaas, de fysiotherapeut, hoe hij semitendinosus en semimembra nosus uitspreekt. Dat was anders dan ik hoopte, "maar," voegde hij eraan toe, "je kan het op meerdere manieren uitspreken hoor." Klamp ik me graag aan vast, maar voel Drs. P over mijn schouder meekijken en zie hem zijn hoofd schudden.' Om gek van te worden toch, die hamstringblessures? 'Zeg dat wel. Het lijkt dit seizoen wel een epidemie. Nu Jan Vertonghen weer. Zijn we vier a zes weken kwijt. Weet je al als iemand in volle ren naar zijn been grijpt. Blijkbaar moeilijk te zien hoe dicht je er als sporter tegenaan zit. Hoewel de medische staf van AC Milan onder leiding van Jean Pierre Meerseman, las ik eens, door middel van regelmatig en specifiek testen het voorkomen van dit soort spierblessures behoorlijk onder controle schijnt te hebben.' Vandaag genieten tegen de Superboeren? 'Nee. Ben er niet bij. Zit op Malta, waar mijn dochter en haar man wonen. Ze is net bevallen van Charlize, wolk van een (klein)dochter. De dichter is opa! Ha. Ben gek op Ajax, zie het liefst alles, maar nu was de keuze snel gemaakt, dat snap je. Dinsdag terug, dus donderdag tegen Marseille weer.' Gefeliciteerd! 'Dank je!' Sinds 1 juli 2008 is de wetge ving op het gebied van het rookbeleid veranderd. Vanaf die datum zijn de sectoren horeca, kunst en cultuur en alle ge bouwen of inrichtingen op het terrein van de sport rookvrij. Ajax en de ArenA onder schrijven en dragen dit besluit. Dat betekent dat het gehele terrein van de Amsterdam ArenA, bij alle sportevenementen, waaronder alle voetbalwedstrijden, rookvrij gebied is. Dus ook als wordt gevoetbald met het dak open, mag er nergens worden gerookt. Het verbod geldt vanaf de ingangen van de Amsterdam ArenA. Het nieuwe gezicht op de bank bij Ajax. Aad de Mos als hoofdcoach. Naast hem assistent Bobby Haarms. Achtduizend toeschouwers zijn in het Ajax-stadion getuige van het debuut van Aad de Mos. Ajax wil vlammen, maar tegenstander Excelsior voelt er aan vankelijk weinig voor om zich naar de slachtbank te laten leiden en verdedigt stug. Alleen Wim Kieft en Tschcu-la Ling scoren in het eerste bedrijf namens Ajax, waarbij doelman Piet Schrijvers de Rotterdammers niet één keer in zijn strafschopgebied heeft kunnen begroeten. Pas in de tweede helft loopt Ajax verder uit. Weer is het Wim Kieft die scoort en weer volgt Ling met een score, 4-0. Binnen tien minuten treffen ook Dick Schoenaker en Wim Kieft doel en tien minuten voor tijd maakt Soren Lerby het zevende doelpunt van de middag. 'Tien, tien, tien,' schreeuwt het publiek in de Meer verlangend. Maar in plaats van Ajax-goals vallen er nog twee Rotterdamse treffers: 7-2. Het debuut van De Mos mag geslaagd worden genoemd, al zit een titel er bij lange na niet in. Na 22 duels staat AZ '67 namelijk al elf punten (toen kreeg een winnende ploeg nog twee punten) voor op de achtervolgers.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 7