De supporter aan het woord WÊ SUPPORTER: TOM VERDAM hf Miisllk 34 W MIJNAJAX Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier, in de Ajax- media komen de supporters aan het woord over hün club. in deze aflevering vertelt Tom Verdam wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? Mooiste Ajax-moment: Mooiste Ajax-doelpunt: Favoriete Ajax-speler op dit moment: Favoriete Ajax-speler uit de historie: Favoriete club naast Ajax? Ajax is voor mij... É*sii v n 'GEEF VAN BASTEN DE TIJD' Leeftijd: 51 jaar Woonplaats: Hilversum Seizoenkaarthouder? Nee, maar via de televisie mis ik geen wedstrijd. Een aantal keer per jaar ga ik naar het stadion. Meestal zitten we in vak 428, vlak bij het sfeervak. 'Ik ben voor Ajax sinds ik televisie kan kijken, dat is ongeveer vanaf de beginjaren '70. Ik maakte direct een gouden periode mee. Ik herinner me nog dat we vroeger op het voetbalveld altijd probeerden om Cruijff en Keizer na te doen. In 1974 ging ik voor het eerst naar een wed strijd van Ajax. Ik herinner me dat het duel in het Olympisch Stadion werd gespeeld, maar de tegenstander weet ik niet meer. Ik weet wel dat het een enorme indruk op me maakte. De sfeer en entourage was fantastisch. Het is goed om te zien dat de sfeer in de ArenA tegenwoordig steeds beter wordt. De supporters steunen de club door dik en dun.' 'Samen met mijn zoon van 18. Ik heb hem de liefde voor de club met de paplepel ingegoten. In het seizoen 1994-1995 heb ik alle Champions Leaguewedstrijden in zijn geheel opgenomen. Ik had een voorgevoel dat er mooie dingen zouden gaan gebeuren. Bovendien wilde ik het mooie spel graag nog eens terugzien. Mijn zoon heeft deze videobanden helemaal grijsgedraaid.' i ys-vj .EZz? y UI f Am 'De winst van de Champions League in 1995. De eerste drie Europa Cups heb ik meegemaakt als kleine jongen; dat we ruim twintig jaar later weer die cup wonnen, was fantastisch. Ik heb de wedstrijd thuis met vele vrienden gekeken. Na afloop hebben we groots feestgevierd in de kroegen van Hilversum.' 'De penalty van Cruijff en Olsen. Het was ty pisch zo'n actie van Cruijff. Natuurlijk waren ook de omhaal van Van Basten en de stiftjes van Bergkamp prachtig.' 'Luis Suarez. Ik vind het een heerlijk flegmatieke aanvaller die zich elke wedstrijd geweldig inzet. We hebben naast Suarez met onder andere Ga- bri en Enoh geweldige spelers. Daarbij komt er een goede lichting aan met Daley Blind en Toby Alderweireld.' 'Marco van Basten. De lef die hij nu toont als trainer, lag vroeger ook in zijn spel. Ik heb daar veel respect voor. Het huidige Ajax is onervaren, maar ik heb veel vertrouwen. Geef Van Basten de tijd en hij maakt er een succesvol elftal van. Hij wordt soms verguisd, maar gaat die moeilijke periodes niet uit de weg. Hij heeft een heldere visie en toont lef. Verder ben ik ook altijd een groot liefhebber geweest van Johan Cruijff, Piet Keizer, Frank Rijkaard en Dennis Bergkamp.' 'Altius. Dat is mijn eigen cluppie in Hilversum. Ik heb er jarenlang gevoetbald en ben er nog steeds wekelijks te vinden om te kijken bij het eerste elftal of mijn oude team.' 'Een voorbeeld voor succes. Het gaat met ups en downs, maar uiteindelijk is Ajax altijd de beste. In Europa is er veel respect voor de club, he laas geldt dat niet voor iedereen in Nederland. Dit komt vooral door jaloezie en afgunst. Ajax straalt altijd uit dat het wil winnen. Daarbij heb ik respect voor de manier waarop de club met de jeugdopleiding omgaat, zeer gedisciplineerd en met volop mogelijkheden om door te stromen naar het eerste elftal.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 32