AJAX BLIJFT KNAP OVEREIND IN UTRECHT 'Er is goed gevochten' 25 TERUGBLIK W MARCO VAN BASTEN EREDIVISIE (p 0-2 (o-D FC UTRECHT - AJAX -V Slechts drie dagen na de slijtageslag tegen Fiorentina bleef Ajax gemakkelijk en knap overeind bij FC utrecht. De Am sterdammers wonnen met 2-0 in de Domstad. Ajax besloot een goede week daarmee zonder averij. De traditioneel lastige uitwedstrijd in Utrecht leverde de ploeg van trainer Marco van Basten geen noemenswaardige problemen op. wat strijdlust betrof, was FC utrecht zelfs onherkenbaar. Waar de thuisploeg in de achterliggende seizoenen vaak de grens van het toelaatbare opzocht, trof fen de Ajacieden ditmaal een relatief makke tegenstander tegenover zich. Ook de vroege openings treffer van Gregory van der Wiel veranderde daar weinig aan. De mee opgekomen rechtsback werd nog in de negende minuut stijlvol, met een frivool hakje, in stelling gebracht door Miralem Sulej- mani. Van der Wiel bedacht zich geen moment en haalde hard en zuiver uit: 0-1. Urby Emanuelson liet een kleine minuut later de kans op een tweede Amsterdamse treffer onbenut. De linkspoot werd vlak voor het moment van schieten van de bal gezet. 'We begonnen iets anders aan de wedstrijd dan we de afgelopen twee maanden hebben gedaan/ zei Marco van Basten. De verandering had vooral betrekking op Micky Sulejmani. De Servische Ajacied begon het treffen verras send als spits. Urby Emanuelson en Luis Suarez moesten vervolgens snel aansluiting vinden bij de nieuwbakken mid- voor. 'In het begin ging dat goed, maar na twintig minuten gaven de Utrechters sneller druk. Uiteindelijk kwamen we daardoor wel minder toe aan voetbal, maar werden we niet kwetsbaar. Er is goed gevochten.' FC Utrecht bleef Ajax een degelijk antwoord dus schuldig. Op een zeldzame uitval na werd doelman Kenneth vermeer in het vervolg nauwelijks in de problemen gebracht. Net als in het duel met Fiorentina was Vermeer opnieuw de prima vervanger van de zieke Maarten Stekelenburg. Vergeleken met die UEFA Cupwedstrijd was ook het hart van de ver dediging gewijzigd. Oleguer vond ditmaal Robbie Wielaert naast zich. Aanvoerder Thomas Vermaelen speelde een ijzersterke wedstrijd als linksback. Met Leonardo als de vervanger van Emanuelson begon Ajax ook al in gewijzigde samenstelling aan de tweede helft. De Braziliaan moest zorgen voor meer snelheid en gevaar in het Ajax-spel. Later kwamen ook Vurnon Anita (voor Eyong Enoh) en Kennedy (voor Sulej mani) de Amsterdamse gele deren versterken. De slijta geslag tegen de Florentijnen had wat dat betreft zijn spo ren achtergelaten, merkte ook Van Basten. 'Dat we er fysiek doorheen zaten, kon je in de slotfase goed zien. Het waren de laatste loodjes voor som mige jongens.' Jan Vertonghen hielp de gasten na een dik uur spelen aan een tweede treffer. De Belg kopte keihard raak uit een op maat aangesneden vrije trap van Sulejmani. Vertonghen bracht het treffen overigens niet tot een goed einde. Na een combinatie met Leonardo ging de Belg met een pijnlijke grimas naar de grasmat en hij kon niet verder. Omdat alle wisselmogelijkheden waren verbruikt, speelden de Amsterdammers de wedstrijd uit met een mannetje min der. Ajax kwam ook in de slotminuten in ondertal niet meer in de problemen. De lastige uitwedstrijd leverde daarmee alleen in fysiek opzicht enige problemen op. Het was een scenario waar vooraf weinig Ajacieden waarschijnlijk aan hadden gedacht. Zondag 1 maart 2009 Nieuw Galgenwaard, Utrecht - 23.000 Scheidsrechter: Roelof Luinge Scoreverloop: 9. Gregory van der Wiel 1-0, 63. Jan Vertonghen 2-0 FC UTRECHT: Michel Vorm; Tim Cornelisse, Sander Keller Mihai Nesu.Alje Schut Tom Caluwé (67. Leroy George), Simon Cziommer, Michael Silberbauer, Gregoor van Dijk Loic Loval (46. Ali Boussaboun), Cedric van der Gun Coach: Ton du Chatinier Niet ingezet: Wesley de Ruiter, Vito Wormgoor, Hans Somers, Barry Maguire AJAX: Kenneth Vermeer; Gregory van der Wiel, Oleguer, Rob Wielaert, Thomas Vermaelen Rasmus Lindgren Eyong Enoh (57. Vurnon Anita), Jan Vertonghen, Luis Suarez Miralem Sulejmani (67. Kennedy), Urby Emanuelson (46. Leonardo) Coach: Marco van Basten Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Toby Alderweireld, Robbert Schilder, Ismaïl Aissati 1. Gregory van der Wiel bekroonde zijn goede optreden tegen FC Utrecht met zijn eerste goal in Ajax 1 2. Jan Vertonghen, die een prima wedstrijd speelde, schreeuwt het uit van vreugde na zijn rake kopbal. 3. Miralem Sulejmani was met twee assists belangrijk voor zijn team. 4. Ook in Utrecht werd Ajax weer uitstekend gesteund door de Ajacieden op de tribunes. De winst wordt dan ook gezamenlijk gevierd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23