7 INTERVIEW Volledige naam Geboren 02-11-1980 Geboorteplaats Gecontracteerd Vorige clubs ROUTE FLORENCE KENNEDY 13 met dezelfde zaakwaarnemer als Kennedy. Tourna kende hij bovendien nog uit zijn jeugd in Södertalje, waar de twee al samen voetbalden bij Assyriska. In Enschede beleefden ze wederom een mooie tijd. 'Het eerste jaar was al goed, maar het tweede seizoen was nog veel beter,' blikt Kennedy terug. 'We hadden echt een goed team, dat mooi voetbal speelde. In dat opzicht had ik daar nog jaren kunnen blijven. Maar als voetballer moetje altijd ambitieus zijn en de kansen pakken als die zich voordoen.' Kennedy Bakircioglu Södertalje (Zweden) 01-01-2007 Contract tot 30-06-2011 Positie Aanvaller Assyriska Föringen, Hammarby IF, Iraklis Saloniki, FC Twente Debuut Ajax 11-08-2007, Ajax - PSV, JC Schaal (1-0) Wedstrijden/ doelpunten bij Ajax W D Competitie 27 4 Play-offs 3 0 Beker 3 0 Voorronde CL 2 0 UEFA Cup 3 1 JC Schaal 1 0 Totaal 39 5 In zijn tijd bij Assyriska FF gold Kennedy in Zweden als een exceptioneel talent. En al speelde de jongeling met zijn club nog niet eens op het hoogste niveau, ook vanuit het buiten land werden zijn verrichtingen met argusogen gevolgd. Op zijn zeventiende leek een droom in vervulling te gaan, toen Manchester United hem uitnodigde voor een uitgebreide trai ningsstage. 'Dat was schitterend om mee te maken. Ik trainde drie weken lang mee met de grote jongens en speelde mee in een wedstrijd van het tweede elftal tegen de reserves van Aston Villa. Later mocht ik nog eens twee weken langskomen. Het was geen grote teleurstelling toen ze besloten me geen contract aan te bieden. De praktijk bij zo'n grote club is dat er elke dag nieuwe spelers op proef komen en uiteindelijk mag slechts een enkeling blijven.' Kennedy zocht zijn weg hogerop via een meer geleidelijke rou te. Hij stapte over van Assyriska naar Hammarby IF, de club met de grootste en fanatiekste supportersschare van Zweden. "Voor mij was het heel goed om eerst nog meer ervaring op te doen in mijn eigen land. Toen ik naar het buitenland vertrok, was ik al volwassen als voetballer.' Heerenveen en FC Twente toonden toentertijd al belangstelling, maar via de Zweedse trainer Mats Jingblad belandde Kennedy uiteindelijk bij het Griekse Iraklis Saloniki. Daar kwam hij in twee seizoenen weinig aan spelen toe, niet in de laatste plaats omdat Jingblad al na zes maanden van het toneel verdween. Twente bleek hem twee jaar later nog niet vergeten, ook al omdat de Tukkers met Daniel Majstorovi en Sharbel Tourna inmiddels twee andere Zweden onder contract hadden, spelers Zo ziet hij ook zijn toekomst bij Ajax, waar hij een con tract heeft dat na dit seizoen nog twee jaar doorloopt: Kennedy wil zich manifesteren zodra zijn trainer hem daar de mogelijkheid toe geeft. Zoals onlangs in Florence, waar hij Ajax met een ziedend harde wreeftrap naar een nooit verwachte overwinning op Fiorentina schoot. Het deed ergens denken aan het doelpunt dat Leonardo eerder in de UEFA Cup cyclus maakte tegen Hamburger SV, in die zin dat het allebei treffers waren die een ogen schijnlijk uitgerangeerde voetballer weer een beetje op de kaart zetten. Kennedy moet glimlachen bij die vergelijking. 'Ajax is en blijft een mooie club, waar ik graag voor wil spelen. Maar uiteindelijk beslis ik niet zelf of ik hier kan blijven. Ik kan hoogstens proberen de mensen die er wel over gaan te overtuigen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 12