Fred van Brussel (Noordtribune): SEIZOENKAARTHOUDER AAN HET WOORD 'De jongens verdienen positieve steun' Je kunt Fred van Brussel zonder overdrijven een betrokken supporter noemen. Geboren in een PSV-nest volgt hij FC Utrecht ai sinds 1976 en hij is zelfs zeven jaar bestuurslid geweest. Tekst: Jan van Dam De nu 55-jarige Utrechtse advocaat mr. Fred van Brussel werd geboren in Geldrop, niet ver van Eindhoven. Met zijn kantoor Holland Van Gijzen heeft hij als logehouder tegenwoordig een aantal stoelen op de Noordtribune. „Zelf zit ik altijd op dezelfde plek: rij 26, stoel 68." Maar zijn wieg stond in een PSV-gezin. „Toen ik een klein jochie was, zat mijn vader in het bestuur van PSV en vanaf mijn derde jaar ging ik altijd met hem mee naar de wedstrijden. Ik wist eigenlijk niet beter; dat voetbal hoorde er gewoon bij." Die vertrouwdheid kwam ook, doordat zijn moeder samen met de vrouwen van de andere bestuursleden koffie en thee schonk in de bestuurskamer. Net als zo veel andere 'aankomende' studenten maakte Van Brussel kennis met FC Utrecht als onderdeel van zijn introductieprogramma. „Je werd gewoon naar het stadion gestuurd om te gaan kijken en het beviel me direct goed." De jurist kwam de eerste jaren onregelmatig in de Galgenwaard, maar vanaf rond 1982 rekent hij zichzelf tot de vrijwel wekelijkse bezoekers. „In die tijd had de club financiële problemen en kwam ik halverwege jaren tachtig via via in de toenmalige Raad van Advies te zitten", vertelt Van Brussel. „Op die manier raakte ik zo bij het wel en wee van FC Utrecht betrokken, dat ik in 1988 in het bestuur kwam. Daar heb ik tot 1995 in gezeten en sindsdien heb ik eigenlijk bijna geen wedstrijd gemist." Het is vooral de ontspanning die Fred van Brussel aantrekt. Zoals zo veel supporters zijn het de Bekerwinst van 1985, het tegen FC Groningen na vele jaren weer eens behalen van Europees voetbal (2001), het win nen van twee Amstel Cups en de Johan Cruijff Schaal en de Europese suc cessen (zoals de winst uit bij Sturm Graz), die Van Brussel als hoogtepun ten beschouwt. Maar het abso lute persoonlij ke hoogtepunt vormde een eigenlijk maar klein, door anderen nauwelijks opgemerkt, moment. „Ik had als advocaat een keer Jean-Paul de Jong verde digd bij het College van Beroep van de KNVB", herinnert Van Brussel zich nog goed. „De fami lie De Jong was daarover kennelijk wel tevre den, want na een wedstrijd kreeg ik van De Jong senior het nog natbezwete, warme shirt van Jean-Paul. Koude rillingen en kippenvel." Van Brussel is niet de enige supporter die hoopt op een ticket voor Europees voetbal aan het eind van het seizoen. „Maar vooral hoop ik op mooie wedstrijden hier thuis tegen AZ, Feyenoord, Groningen en natuurlijk van daag tegen Ajax. Ik ben optimistisch: 2-1 voor Utrecht. We zullen ons in elk geval niet vervelen, die wedstrijden tegen Ajax zijn altijd boeiend. Ik hoop trouwens ook, dat de sup porters op een positieve manier achter de club gaan staan. Zo hoort het en onze jongens verdienen dat." FC UTRECHT-AJAX 27 In deze serie geeft een seizoenskaarthou der zijn of haar prognose voor de wedstrijd. Kijk maandag op www.fcutrecht.nl voor de nabeschouwing met Fred van Brussel op de wedstrijd tegen Ajax.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 27