Renee de Vries: FC UTRECHT VROUWEN 'We moeten vrouwenvoetbal positieve boost geven' Naam: Renee de Vries Geboren: 15 maart 1985, Huissen Woonplaats: Zeist Positie: Verdediger Rugnummer: 2 Studie: Fysiotherapie Renee de Vries maakt vanaf dag één deel uit van de selectie van de FC Utrecht-vrouwen. Ze staat haar mannetje in de defensie. „Ik kijk altijd uit naar de duels met AZ." Tekst: Jeroen de Laat Wat heb jij de afgelopen anderhalf jaar geleerd? „Omdat we elke dag trainen, ben ik conditio neel inmiddels sterk vooruit gegaan. Maar ook tactisch en technisch heb ik grote stappen gemaakt. Dit omdat we elke dag bezig zijn met de bal en dus meer tijd hebben om hier aandacht aan te besteden. Door de kracht trainingen ben ik trouwens ook fysiek een stuk sterker geworden." Kan het nog beter? „Dat weet ik wel zeker. Op dit moment heeft iedereen naast het voetbal een fulltime baan of een studie. Het is niet altijd prettig om de och tend na een late wedstrijd op donderdagavond bij Roda JC om zeven uur op te moeten staan. Het kost allemaal veel tijd en energie. Met mijn studie was het nog goed te combineren, maar ik ga straks 32 uur in de week stage lopen. Dan wordt dat wel anders." Valt daar iets aan te doen? „Ik hoop dat we in de toekomst een vergoeding gaan krijgen. Dan hoeven we dus naast het voetbal niet meer te werken en kunnen we meer rust pakken. Veel hangt daarbij af van sponsoring. Hopelijk heeft de kwalificatie van het Oranje-vrouwenteam een positieve boost gegeven." Voel je je amateur of prof? „Gezien het aantal trainingen voel ik me prof voetballer. En ook de randzaken zijn bij FC Utrecht uitstekend geregeld. Maar ik ben natuurlijk gewoon een amateur, want van het voetbal kan ik niet leven." Wat vind jij de leukste duels? „Die tegen AZ. Vóór de invoering van de Eredivisie Vrouwen voetbalden veel van hun spelers bij Ter Leede en die van ons bij Saestum. We werden toen zowat om het jaar kampioen. Die rivaliteit heeft zich doorgetrokken. We ken nen elkaar vrij goed, ook omdat we beide veel internationals hebben." Tegen welke speler heb je het zwaar gehad? „De Braziliaanse Marta. Daar speelde ik met Saestum tegen in de UEFA Cup. Ze is de afgelo pen twee jaar uitgeroepen tot Wereldvoetballer van het Jaar. Ongelofelijk. Ik heb daar nog wel even van wakker gelegen, ja. Ik wil niet zeg gen dat ik alle vier de hoeken van het veld heb gezien, maar toch zeker wel drie..." Met welke spelers trek jij binnen FC Utrecht het meest op? „Lisanne Vermeulen en Angela Christ. Ik kan wel zeggen dat wij echte vriendinnen zijn geworden. Buiten het voetbal gaan we regelma tig wat met elkaar doen, maar ook met andere teamgenoten, hoor!" De eerstvolgende thuiswedstrijd van de FC Utrecht-vrouwen is donderdag 19 maart tegen AZ. De wedstrijd op Sportcomplex Zoudenbalch begint om 19.30 uur. De toe gang is gratis.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 25