Kevin Huijsman: JONG FC UTRECHT 'De buitenlandse trips waren geweldig' Kevin Huijsman speelde zowat zijn hele voetballeven bij Ajax. Sinds afgelopen zomer is de middenvelder Utrechter. „Het was wel even wennen." Tekst: Jeroen de Laat De eerste club waar Kevin Huijsman voetbalde, was Victoria in zijn geboorteplaats Hilversum. „Als vijfjarige kwam ik daar in de F-jes terecht", her innert hij zich. Maar lang kon de club uit Hilversum niet van zijn talent gebruik maken. Al na drie seizoen klopte Ajax op de deur. „Ik werd gescout en kwam daar in de E1. Ik heb er tot vorig seizoen, in de A's, gespeeld. Het was een mooie tijd. Vooral de buitenlandse trips waren geweldig. Zo ben ik vorig jaar nog naar Maleisië geweest. Daar kom je normaal niet zomaar. Maar het had ook een keerzijde, want ik heb er veel voor moeten laten. Bij Ajax wordt verwacht dat je helemaal voor het voetbal gaat. In de jongste jeugd is dat moeilijk. Nu is dat bij Utrecht ook zo, maar inmiddels heb ik daar bewust voor gekozen." Afgelopen zomer was het einde oefening voor Huijsman bij de Amsterdamse club. „Ik kreeg geen contract en moest dus op zoek naar een nieuwe club." Hij kon daarbij kiezen tussen FC Groningen en FC Utrecht. „Helemaal naar het noorden vertrekken zag ik niet zitten. Dat zou veel te ingrijpend zijn. De gesprekken met Utrecht voelden goed aan en die club had als voordeel dat ik gewoon thuis kon blijven wonen." Het was voor hem een voordeel dat hij niet de enige Ajacied was die naar Utrecht vertrok. „Ook mijn teamgenoten van vorig seizoen Ismo Vostermans, Erixon Danso en Rafael Uiterloo kwamen hierheen. Rafael zit inmiddels al bij het eerste." Voor Huijsman is dat een extra motivatie. „Ik heb met verschillende spelers gevoetbald die inmiddels al in de Eredivisie spelen: bijvoor beeld Siem de Jong en Vurnon Anita. Maar ook elders breken er nu voorzichtig een paar leef tijdsgenoten van mij door." Huijsman heeft absoluut geen spijt van de keuze om naar FC Utrecht te gaan. „Maar ik had wel op iets meer speelmi- nuten gerekend. In het begin kwam ik nog wel aan voetballen toe, maar sinds kort niet meer. Ton du Chatinier kiest ervoor om zijn reservespelers bij het tweede te laten spelen. Voor ons is dat niet gunstig. Het speelt ook wel mee dat het niet heel goed ging in de competitie, we dreigden te degraderen." Is het voor de Amsterdammer wennen in zijn nieuwe omge ving? „In het begin zeker. Organisatorisch ligt Ajax nog wat voor op Utrecht. Maar het is hier allemaal zeker niet verkeerd en ik hoop hier nog veel mooie jaren mee te maken!" Vandaag speelt het Ajax-verleden van Huijsman in ieder geval geen rol. „Nee, ik hoop zéker dat FC Utrecht wint." FC UTRECHT-AJAX Naam: Kevin Huijsman Geboren: 13 september 1989, Hilversum Woonplaats: Amsterdam Contract tot: 2010 (plus optie voor één extra jaar) Studie: Johan Cruyff University (dit sei zoen stopgezet) Favoriete speler FC Utrecht nu/alltime: Cedric van der Gun/Rob de Wit Beste speler op jouw positie: Maxwell Club buitenland: AC Milan

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 23