FC Utrecht - Ajax 3-5 HISTORISCHE WEDSTRIJD Woensdag 11 november 1981 Wedstrijden tussen FC Utrecht en Ajax stonden ook in 1981 al garant voor spanning, spektakel en doelpunten. Wat dat betreft voldeed het duel op 11 november aan alle verwachtingen. Opvallend detail: Utrecht speelde dit 'thuisduel' in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Tekst: Jeroen de Laat Op de dertiende speeldag stond FC Utrecht op de vierde plek in de Eredivisie, één punt achter Ajax. Maar al in oktober werd duidelijk dat deze topper niet in Utrecht kon worden afgewerkt. De Veemarkt-terreinen, waar het duel gespeeld zou moeten worden omdat Nieuw Galgenwaard in opbouw was, beschikten niet over verlichting. Het duel kon niet meer verplaatst worden naar een andere datum, omdat de toto-formulieren al gedrukt waren. De keuze was daarom om uit te wijken naar Vitesse of het Olympisch Stadion in Amsterdam. Het werd de laatste optie. De ploeg van trainer Han Berger begon het duel zeer voortvarend. De Utrechters speelden gretig en agressief en zetten Ajax continu onder druk. Na ruim twintig minuten werd dit beloond met een goal van Gerard van der Lem. Hij haalde ver woestend uit nadat Ton de Kruyk hem met een slim balletje in stelling bracht; 1-0. Daarna bleef de op vreemde bodem spelende thuisploeg heer en meester. Tot vlak voor rust. Wim Kieft, tot op dat moment al goed voor elf goals maar in dit duel nog onzichtbaar, tikte twee minuten voor tijd uit het niets de gelijk maker binnen. Een minuut later bereikte Dick Schoenaker Kieft opnieuw, die ditmaal met het hoofd scoorde. Ajax ging daardoor met een onte rechte voorsprong de rust in. Het was direct na de thee dat Utrecht weer langszij leek te komen, maar Leo van Veen miste een opgelegde kans. Jesper Olsen deed het even Het was Tscheu La Ling die al snel een ope ning vond en Frank Rijkaard bediende. Uit een scherpe hoek schoot de middenvelder knap raak. En enkele minuten later was ook La Ling zelf trefzeker. Met nog 25 minuten op de klok hing Utrecht een afstraffing boven het hoofd. Maar door strijd te leveren voor elke vierkante centimeter kwam de ploeg van Berger nog goed terug. Eerst strafte Jan Wouters een fout van Schrijvers af en vervolgens zette Koos van Tamelen met een knalharde inzet de 3-5 eind stand op het scorebord. later aan de overkant beter. De Deen schoot de bal achter de kansloze Hans van Breukelen; 1-3. Hiermee was het duel gespeeld, want Ajax gooide zich achterover in de leunstoel en liet Utrecht het spel maken. De 'uitploeg' loerde op de counter. Doelpunten: 21. Van der Lem 1-0, 43. Kieft 1-1, 44. Kieft 1-2, 51. Olsen 1-3, 61. Rijkaard 1-4, 64. La Ling 1-5, 67. Wouters 2-5, 70. Van Tamelen 3-5 Scheidsrechter: Van Ettekoven Toeschouwers: 7.000 Opstelling FC Utrecht: Van Breukelen, Van Tamelen, Van Veen, Du Chatinier, Flight, Wouters, De Kruyk, Adelaar (70. Kruys), Van der Lem, Carbo, Monster (61. Gozems) Opstelling Ajax: Schrijvers, Molenaar (51. Wijnberg), Jansen, Boeve, Schoenaker, Rijkaard, Lerby, Vanenburg, La Ling (78. Ophof), Kieft, Olsen FC UTRECHT-AJAX

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 13