AJAX cultuur WIM POLMANN OVERLEDEN FLORENCE AJAX CONTRACTEERT MARVIN ZEEGELAAR 4 We slenteren door Straatjes Waar koude schaduwen Ons dun gekleed Omarmen Op zoek naar Alle pleinen Waar de zon ons Zal verwarmen Musea voeren ons Naar lang Vervlogen tijden Van Da Vinei Botticelli en De Florentijnse school Kennedy verrukt ons Met een Eigentijdse goal Wim Polmann is op donderdag 12 februari zeer plotseling overleden. Wim Polmann was sinds 1994 op heel veel Nederlandse velden te vinden op zoek naar nieuw talent voor Ajax. In 1998 werd hij lid van Ajax. Onder andere Jan Arie van der Heijden is door hem ontdekt. 'Wim was een innemende persoonlijkheid,' vertelt Fred Arroyo, zijn toenmalige coördinator scouting bij de jeugd van Ajax. 'Hij was altijd superenthousiast en een graag geziene persoon bij alle arnateurclubs waar hij kwam. Wim had een neus voor talent en door zijn nette ma nier van werken, ook naar ouders toe, genoot hij veel respect bij clubs. Hij kon altijd uren praten over jonge talenten. Ik zal hem missen.' Manager technische zaken Danny Blind: 'Hij was een scout van de oude stempel, in de positieve zin van het woord. Als ik bijvoorbeeld via via een tip kreeg over een jongetje uit zijn regio en de naam aan Wim noemde, dan pakte hij een ietwat vergeeld en helemaal vol geschreven boekje uit zijn zak. In een mum van tijd lepelde hij dan allerlei informatie over het betreffende spelertje op. Geweldig. Daar naast deed hij zijn werk als vrijwillige scout zeer solide en integer.' Theep Klaver, die samen met Wim in de afgelopen jaren de velden afspeurde naar jong talent, herinnert zich Polmann als een bijzonder persoon. 'Ik heb moeite om een sportpark op te lopen, want steeds denk ik hem tegen te komen. Wim was als een soort leraar voor mij, hij gaf mij vaak goede raad. Ik zal hem ontzettend missen.' Wim Polmann is 68 jaar geworden. tekst Huisdichter Cornelis 21 februari 2009 Leuk gehad in Florence? 'Super. Prachtige stad. Zat met twee vrienden in een kleine B&B vlak bij de Dom. Niet ver ook van de Ponte Vecchio en omringd door smalle straatjes en pleinen. Het was alleen, vooral in de schaduw, stervenskoud. Veel binnen gezeten in een paar van de vele trattoria's. Geen straf hoor. Heerlijk eten, heerlijke wijnen.' Maar afzien in het stadion? 'De woensdagavond wel, bij de training. Tijdens de wedstrijd viel het reuze mee, hoewel het een erg open stadion is (in de vorm van een D van de Duce, wist je dat?). Maar geen tijd om ermee bezig te zijn, hè? Spannende pot, waarvan ik eerlijk gezegd in het begin niet veel verwachtte. Het liep gelukkig anders: zij scoorden uit veel kansen niet en wij uit weinig kansen wel. Op z'n Italiaans, ha.' Uitblinkers? 'Vond Lindgren, net als tegen Hamburg, toen ze in mijn ogen nóg volwassener speelden, erg goed. Verder Maarten Stekelenburg, die toch best een paar zware en mindere weken achter de rug had. Hij stond er weer. En was blij dat Kennedy de goal maakte. Maar het was een teamprestatie, waarin door iedereen keihard gewerkt werd. We zweefden terug naar het oude centrum.' En nu weer met beide benen op de grond. 'Kan je wel zeggen. Peentjes zitten zweten zondag. Het debuut van Aissati was een lichtpuntje, maar verder: wat maakte Ajax het zichzelf moeilijk. Omgekeerde wereld met de wedstrijd in Florence. Twee, drie keer scoren en het is gepiept. De spionnen uit Toscane zal het hoop gegeven hebben. Wordt een hete avond!' Ajax heeft jeugdspeler Marvin Zeegelaar gecontracteerd. Zeegelaar te kende een contract dat loopt van 1 januari 2009 tot en met 30 juni 2011 De aanvaller, geboren op 12 augustus 1990 in Amsterdam, komt op dit moment uit voor Ajax Al en speelde meerdere malen in Jong Ajax. Zeegelaar maakte op 12 november 2008 zijn debuut in het eerste elftal van Ajax in de bekerwedstrijd FC Volendam - Ajax (1-0).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 9