PUZZEL WIN! Ajax sinds... 9 februari 2009 AJAX-SHIRTM! door Oleguer 1ste PRIJS TWEE 2de PRIJZEN EEN GESIGNEERD Los deze puzzel op en maak kans op een prachtig gesigneerd Ajax-shirt! Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord, dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op: www.ajax.nl/prijsvraag. Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel Fiorentina, Postbus 12522,1100 AM Amsterdam-Zuidoost 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 26 HORIZONTAAL 1 De Goddelijke Paardenstaart speelde bijna honderd duels voor Fiorentina - 3 Betaald voetbal Organisatie - 4 Gaan we die club nog inhalen dit seizoen? - 7 De eerste sponsor van de eredivisie in 1990 8 Doelman die in het seizoen 2005-2006 van Ajax naar Fioren tina trok -10 Associazione Calcio Fiorentina -11 Oud-speler van Excelsior en Go Ahead Eagles, maar Suarez zal er tijdens de winter ook weieens naar verlangen -13 Thuishaven van Fiorentina -14 Fiorentina-aanvaller die vanwege cocaïnegebruik bij Chelsea op een zijspoor belandde -15 Duitse middenvelder die begin jaren negentig enige tijd actief was voor Fiorentina -17 Huiskleur van Fiorentina sinds 1928 - 19 Nummer twee in de Zwitserse competitie - 21 Coach van Fiorentina - 24 Associazione Sportiva - 25 Aantal tegentreffers in het uitduel - 26 De ene speler heeft liever een korte aan het shirt, de andere een langere - 27 Middenvelder van Fiorentina. VERTICAAL 1 II Gordo was negen seizoenen lang trefzeker voor Fiorentina voor hij naar AS Roma trok - 2 Ook in deze sport is Van Basten bedreven - 3 Dit ontstond in 2002 bij Fiorentina door financiële problemen - 5 Oud-doelman die enige tijd coach was van Fiorentina - 6 Oekraiënse aanvaller die speelde voor onder meer Manchester United, Everton, Fiorentina en Glasgow Rangers - 9 Rond speeltuig -12 Deen die degradeerde met Fiorentina en later bij Ajax vanwege een blessure zijn loopbaan beëindigde -13 Doelman bij Fioren tina, ook populair vanwege zijn wisselende kapsels -16 Stapte afgelopen zomer over van AC Milan naar Fiorentina -18 In 2006 als Fiorentina-speler topscorer in de Serie A - 20 Doelman die in 2003 overstapte van Sheffield United naar rbc Roosendaal - 22 Sinds januari topscorer aller tijden van Real Madrid - 23 Nigeriaan die bij Roda JC zijn beste periode beleefde. Maandag 9 februari Omdat veel spelers afwezig zijn vanwege inter- landv.erplichtingj.ngen, meldt zich slechts een handjevol Ajacieden op de ochtendtraining. Onder hen Eyong Enoh en Daley Blind, die werken aan hun herstel. Het geblesseerde duo lijkt op de goede weg. Maarten Steke lenburg en Gregory van der Wiel trainen met het Nederlands elftal in de Amsterdam ArenA. Algemeen directeur Rik van den Boog, hoofdtrainer Marco van Basten en manager technische zaken Danny Blind voeren een 'pittig, maargoed gesprek' met een afvaardiging van de Ajax-supporters. Het gesprek vindt plaats naar aanleiding van de slechte reeks die Ajax de laatste vier wedstrijden heeft neergezet. Jong Ajax speelt met 1-1 gelijk bij Jong FC Groningen. De ploeg blijft koploper. Dinsdag 10 februari Simon Tahamata verlaat Ajax aan het einde van het seizoen. De techniektrainer van de jeugdopleiding vertrekt voor vijfjaar naar Al Ahly in Saoedi-Arabië, waar hij dezelfde functie gaat bekleden. Mira- lem Sulejmani wint mei Servië de vriendschappelijke uitwedstrijd tegen Cyprus met 2-0. Woensdag 11 februari Robbert Schilder vertrekt aan het einde van dit seizoen naar NAC Breda. Gregory van der Wiel debuteert voor Oranje, dat in Tunis niet 1-1 gelijkspeelt tegen Tunesië. DeAjacied komt vijf minuten voor tijd in het veld. Maarten Stekelen burg keept de hele wedstrijd. Oud-Ajacied Klaas Jan Huntelaar scoort voor Nederland. Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen winnen met de Rode Duivels met 2-0 van Slovenië. Bruno Silva en Luis Suarez winnen met Uruguay met 3-2 van Libië. Edgar Manucharyan speelt op Cyprus met Armenië met 0-0 gelijk tegen Letland. Donderdag 12 februari Nog niet alle Ajacieden verschijnen weer op hel trainingsveld. Veel teruggekeerde internationals werken binnen een training af. Jong Ajax wint in de Kuip met 1 -0 van Jong Feyenoord door een door Kennedy benutte strafschop. Zaterdag 14 februari Ajax Al verliest met 3-1 van AZ Al en loopt daarmee tegen de eerste thuisnederlaag van het seizoen aan. Zondag 15 februari Ajax is heer en meester in de Klassieker en boekt in de Amsterdam ArenA een 2-0-overwinning op Feyenoord door doelpunten van Thomas Vermaelen en Urby Emanuetson. Maandag 16 februari Jong Ajax wint de uitwedstrijd tegen JongNEC met 3-1. Ismaïl Aissati maakt zijn rentree. Dinsdag 1 7 februari Ajax contracteert de jeugdspelers Johan Kappelhof, Timothy van der Meuten, Aras Özbiliz en Lom Overtoom. Woensdag 18 februari In hetArtemio Franchi Stadion in Florence traint de selectie ter voorbereiding op het UEFA Cuptref- fen met Fiorentina. Tijdens de persconferentie na afloop laat Marco van Basten weten tevreden te zijn met een gelijkspel. Donderdag 19 februari Door een goal van Kennedy wint Ajax met 1 -0 van Fiorentina. Vrijdag 20 februari De middagtraining van Ajax 1 wordt geschrapt. Zaterdag 21 februari In Rotterdam komt Ajax Al niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Feyenoord Al. Daley Blind, die lang kampte met een liesblessure, doet ruim een uur mee bij het team van Frank de Boer. Zondag 22 februari Ajax contracteert jeugdspeler Marvin Zeegelaar. Zeegelaar tekent een contract dat loopt van 1 januari 2009 tot en met 30 juni 2011. Na een 0-1-achterstand wint Ajax in de Amsterdam ArenA met 2-1 van FC Volendam. Ismaïl Aissati maakt zijn debuut. Maandag 23 februari Op de Toekomst gaan de Talentendagen van start. In een oefenduel van Jong Ajax tegen Rijnsburgse Boys (1-1) maken Dario Cvitanich en Eyong Enoh hun rentree. Het duo, terug van blessures, doet een helft mee.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 8