De supporter aan het woord Jbp» n! 38 SUPPORTER: SEBASTIAAN TE KLOESE MIJN AJAX Supporters zijn er in alle soor ten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier, in de Ajax-media komen de suppor ters aan het woord over hün club. in deze aflevering vertelt Sebastiaan te Kloese wat Ajax voor hem betekent. Fan van Ajax sinds: Met wie kijk je naar de wedstrijden van Ajax? Mooiste Ajax-moment: Mooiste Ajax-doelpunt: Favoriete Ajax-speler op dit moment: Favoriete Ajax-speler uit de historie: Favoriete club naast Ajax? mêti Ajax is voor mij... f f J, 'AJAX IS VASTE PRIK' 'Sinds ik zelf op voetbal zit. Mijn oom overtuigde mij er al op jonge leeftijd van dat Ajax de beste club van Nederland is. Ik nam dat direct van hem aan. Ik groeide op in de tijd dat Dennis Bergkamp en Danny Blind net kwamen kijken. Mijn oom nam me regelmatig mee naar open dagen en wedstrijden in de Meer. Ik vond de Meer prachtig. Je zat dicht op het veld en er heerste een heerlijke sfeer. Ik vind Ajax het aantrekkelijkste voetbal van Nederland spelen. Voetbal moet volgens mijn opvatting in het 4-3-3-systeem gespeeld worden. Ik vind het jammer dat zelfs Ajax af en toe 4-4-2 speelt.' 'Ik ga altijd samen met mijn broertje en twee vrienden naar de ArenA. We verzamelen tweeënhalf uur voor de wedstrijd bij mij thuis. We drinken een biertje en gaan dan naar het stadion. Uitwedstrijden kijk ik altijd samen met mijn broertje bij mijn oom. We hoeven dat van tevoren niet af te spreken. Het is vaste prik. Mijn vriendin kan mijn Ajax-passie niet altijd begrijpen. Ze vraagt af en toe of ik een zondag niet naar Ajax wil gaan. Dat is voor mij geen optie. Zelfs de oefenwedstrijden sla ik niet over.' 'Dat is voor mij elke wedstrijd waarin Ajax een directe concurrent vernedert, zoals de 1-5 twee jaar geleden tegen PSV. Of de 0-4-overwinning in de Kuip op Feyenoord. Naar zulke wedstrijden leef je als supporter extra toe. Wan neer een duel dan zo afloopt, is dat prachtig. 'De solo van Zlatan Ibrahimovic tegen INJAC. Hij zette di Leeftijd: 28 jaar Woonplaats: Hilversum Seizoenkaarthouder? Ja, sinds een jaar of vijf. Eerst kocht ik altijd losse kaartjes, maar omdat ik zo vaak ging, was het voordeliger om een seizoenkaart aan te schaffen. Ik zit altijd in vak 413. Het is een rustig vak waar ik het spel goed kan volgen. te kijken. Het was bijzonder dat ze allemaal hapten bij de schijnbewegingen van Ibrahimovic. Iedereen was de weg kwijt. Toen hij voor de keeper stond, had hij gewoon kunnen schieten, maar hij koos ervoor om ook hem met een kapbeweging te kloppen.' 'Jan Vertonghen. Hij is altijd 100 procent geconcentreerd. Hij is enorm met het spelletje bezig en laat zich niet afleiden. Als vooruitgeschoven verde diger vind ik hem op zijn best. Een verdediger die ook aanvallend wat kan brengen, past goed bij Ajax.' 'Jari Litmanen. Hij was een van de betere, maar vooral een van de slimmere voetballers. Hij speelde "op 10", een echte Ajax-positie. Hij was altijd enorm populair bij de fans. Ook wanneer hij een mindere wedstrijd speelde, stonden de supporters achter hem.' 'Die heb ik niet. Wel volg ik altijd de ex-Ajacieden die spelen bij Europese topclubs. Vooral de jongens die meerdere jaren in Amsterdam hebben ge speeld of door de club zijn opgeleid, hebben mijn interesse. Ik kijk altijd of ze hebben gewonnen. Wanneer ze hebben gescoord, ben ik best wel een beetje trots op ze.' 'De beste club van de wereld. Ik blijf de club altijd en overal volgen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 36