JEFFREY SARPONG geeft @ntwoord Via een e-mail aan de website van Ajax konden supporters een vraag stellen aan Jeffrey Sarpong. De multi-inzetbare speler vertelt onder meer over zijn fa voriete positie en zijn eerste doelpunt voor Ajax. 35 GEEFT @NTW00RD Ajax - Home C ]i/:. http://vAvw.ajax.nl/web/show Wat vind jij van coach Marco van Basten? Wesley Nota, Oosthem 'Ik vind hem een zeer goede trainer. Hij is vrij rustig, maar weet wel wat hij wil. Verder is hij duidelijk in zijn systemen en heeft hij me aan het begin van het seizoen veel vertrouwen gegeven.' l:W.i - <V Google Heb je een bijnaam in de spelersgroep? Joost Berger, Mijdrecht (Begint te lachen.) 'Iedereen in de selectie heeft wel een of andere gekke bijnaam. Ik word veel Jeffa genoemd en soms Sarpongo. Sar- pongo hebben ze ooit bedacht toen de naam van Sinama-Pongollo, een speler van Atletico Madrid, voorbijkwam.' Wat is jouw doel voor de komende seizoenen en op welke plek richt jij je? Jack Sluyk, Nieuwerbrug 'Dit seizoen heb ik al veel wedstrijden gespeeld. Dat had ik vooraf wel gehoopt, maar niet verwacht. De komende jaren richt ik me op een basisplek bij Ajax en het liefst op de plek achter te spitsen. Links- en rechtsbuiten kan ik ook spelen, alleen denk ik zelf dat ik het best op nummer 10 speel.' Komt het nog goed met Ajax in de competitie? Mick Bergman, Beinsdorp 'Niets is onmogelijk. Het is duidelijk dat we een kampioenschap niet meer in eigen hand hebben, aangezien de achterstand op AZ wel erg groot is. Er zijn nog wel een paar wedstrijden te spelen, dus moeten we zorgen dat wij blijven winnen. Meer kunnen we momenteel niet doen. Lopen we de titel mis dan moeten we ervoor zorgen dat we tweede worden. Die plek is belangrijk omdat het recht geeft op deelname aan de voorronde van de Champions League.' Ben je nou links of rechts? Jesper Keijzer, Wassenaar 'Ik ben tweebenig. Dat is geen must op de positie die ik ambieer, maar wel een handig wapen. Kijk maar naar Wesley Sneijder. Hij trapt met links én rechts fantastisch en daardoor weet je als ver dediger nooit welk been je moet afdekken.' Hoe was je gevoel na jouw goal tijdens de Klassieker in de Kuip? Jari de Graaf, Spakenburg 'Dat was een fantastisch gevoel. Niet alleen was het de openings treffertijdens een topwedstrijd tegen Feyenoord, maar het was ook mijn eerste doelpunt in het eerste elftal van Ajax. Scoren in de Kuip is echt het lekkerste wat er is. Jammer dat we die wedstrijd onnodig gelijkspeelden.' Wat heb je gedaan tijdens je blessure? Danny van Laar, Almelo 'Tijdens zo'n blessureperiode train je vooral alleen, binnen in de ArenA. Voor mij was het zowel fysiek als geestelijk een loodzware periode. Ik kneusde tijdens het UEFA Cupduel met Aston Villa een bot in mijn knie. Het leek allemaal niet zo ernstig en ik zou snel weer kunnen spelen, maar uiteindelijk ben ik er twee maanden uitgeweest. Vervelend, omdat ik tot dan toe erg veel speelde.' Klopt het dat je een paar jaar geleden Ajax hebt verkozen boven Chelsea? Fred de Wit, Amsterdam 'Na het WK voor spelers onder 17 heeft Chelsea inderdaad mijn zaakwaarnemer en die van John Goossens benaderd. Ze kwamen ook met een financieel zeer aantrekkelijk aanbod, maar ik heb toch besloten om niet naar Engeland te gaan. Waarom? Ik zag meer toekomst bij Ajax. Hier krijgen jeugdspelers de kans om zich te laten zien.' Hoe ga je om met je huidige rol als bankzitter? Daniel Jongerius, Culemborg 'Ik moet op de trainingen en tijdens invalbeurten laten zien dat ik in de basis hoor. Dat is lastig, want de laatste weken kom ik pas in de ploeg om nog iets te forceren als de ploeg niet lekker draait. Het is toch anders voetballen als invaller dan als basisspeler.' Wie vind jij de beste speler van Ajax? Thomas van Toekendaal, Amsterdam 'Eyong Enoh gaat altijd voorop in de strijd. Hij verzaakt nooit en in dat strijdlustige spel neemt hij het hele team mee. Ook Urby Emanuelson vind ik goed. Hij is zó verschrikkelijk technisch.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2009 | | pagina 33